Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotnické divadlo ve Slezské nemocnici. Sestry i lékaři zahráli pacientům na dětském oddělení

  • Opava,

Lékaře a zdravotní sestry z dětského oddělení Slezské nemocnice spojuje nejen práce, ale také divadlo. Už osm let se pravidelně scházejí, aby nazkoušeli divadelní představení. Protože ošetřují dětské pacienty, žánr je jasný – pohádka. Ta poslední se jmenuje Byl jednou jeden král.

Primář dětského oddělení Slezské nemocnice  Dalibor Hudec řídí v práci šedesáti členný tým lékařů. Před osmi lety nadchnul pro divadlo 6 svých kolegyň. Mezi nimi třeba také pediatričky Soňu Krejčí a Silvii Švidrnochovou. Postupem času se přidávali další lékaři i zdravotní sestry, kteří po práci sundají bílý pláť a spěchají na zkoušet.

14 členný tým ochotníků teď pracuje na pohádce Byl jednou jeden král. Primář se proměnil v režiséra a k tomu dostal roli krále. Ještě předtím ale napsal scénář.

„Jsme dětské oddělení, hrajeme pro děti pohádku. Secvičili jsme už tři pohádky, tato je čtvrtá,“ vysvětluje dramaturgii souboru jeho šéf

Lékařský a seseterský tým amatérů schoval složitý název do zkratky LASKA. Nazkoušeli třeba pohádku Něhurka a 5 trpaslíků, Mrazík nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele. Pohádkovým příběhů nechybí vtip ani nadsázka.Teď se baví herci na zkouškách, ale nakonec se humorným scénám jistě zasměje i publikum.

„Tady je úplně jiná atmosféra, než na pracovišti. Je to neoficiální, příjemné. Každou zkoušku bereme jako odreágování od stresu, který zažíváme každodenně na našem oddělení,“ řekla nám s úsměvem Eva Pacíková, vrchní sestra, dětské odd.

Lékaři a zdravotní sestry ze Slezské nemocnice uvedou premiéru pohádky Byl jednou jeden král 22. listopadu.  A nezbývá, než dodat, že nejen pacienti jsou zváni.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků