Zdravotnické divadlo ve Slezské nemocnici. Sestry i lékaři zahráli pacientům na dětském oddělení

  • 18:55,
  • Opava,

Lékaře a zdravotní sestry z dětského oddělení Slezské nemocnice spojuje nejen práce, ale také divadlo. Už osm let se pravidelně scházejí, aby nazkoušeli divadelní představení. Protože ošetřují dětské pacienty, žánr je jasný – pohádka. Ta poslední se jmenuje Byl jednou jeden král.

Primář dětského oddělení Slezské nemocnice  Dalibor Hudec řídí v práci šedesáti členný tým lékařů. Před osmi lety nadchnul pro divadlo 6 svých kolegyň. Mezi nimi třeba také pediatričky Soňu Krejčí a Silvii Švidrnochovou. Postupem času se přidávali další lékaři i zdravotní sestry, kteří po práci sundají bílý pláť a spěchají na zkoušet.

14 členný tým ochotníků teď pracuje na pohádce Byl jednou jeden král. Primář se proměnil v režiséra a k tomu dostal roli krále. Ještě předtím ale napsal scénář.

„Jsme dětské oddělení, hrajeme pro děti pohádku. Secvičili jsme už tři pohádky, tato je čtvrtá,“ vysvětluje dramaturgii souboru jeho šéf

Lékařský a seseterský tým amatérů schoval složitý název do zkratky LASKA. Nazkoušeli třeba pohádku Něhurka a 5 trpaslíků, Mrazík nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele. Pohádkovým příběhů nechybí vtip ani nadsázka.Teď se baví herci na zkouškách, ale nakonec se humorným scénám jistě zasměje i publikum.

„Tady je úplně jiná atmosféra, než na pracovišti. Je to neoficiální, příjemné. Každou zkoušku bereme jako odreágování od stresu, který zažíváme každodenně na našem oddělení,“ řekla nám s úsměvem Eva Pacíková, vrchní sestra, dětské odd.

Lékaři a zdravotní sestry ze Slezské nemocnice uvedou premiéru pohádky Byl jednou jeden král 22. listopadu.  A nezbývá, než dodat, že nejen pacienti jsou zváni.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 13.11. 21:04
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 13.11. 21:04
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 13.11. 21:04
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků