Komedie Dámská šatna – šmírování dovoleno!

  • 21:10,
  • Opava ,

Divadelní zázemí odhaluje komedie Arnošta Goldflama Dámská šatna. Toto výsostné území obývají čtyři herečky zcela odlišných povah, které přesto spolu dokáží sdílet radosti i strasti. Leckdy s nadsázkou i úsměvem. Komedii teď uvádí Slezské divadlo

Takto bychom mohli charakterizovat dámskou šatna Slezského divadla: místo soustředění, relaxace i sdílení. Ve stejnojmenné hře Arnošta Goldflama  jakoby pozvaly herečky diváky přímo sem – na místo, kde platí zvláštní pravidla i slovník. Před premiérou má každá z představitelek hlavní role na práci něco jiného: líčí se, opakuje text, zkouší kostým nebo nervózně pochoduje. Na jeviště každá z žen přinesla něco ze sebe.

Hana Vaňková životní i profesní zkušenost, Ivana Lebedová svou nespokojenost, Tereza Bartošová zase touhu po dobré roli a Kamila Srubková se představila jako typická fotbalová máma.

Diváci tak mohou nahlédnout do soukromí čtyř oblastních hereček, které se připravují na premiéru. Mají své starosti, sny i obavy. Přestože je každá jiná,  a leckdy si lezou na nervy, drží spolu.

Režisér Roman Groszmann v představení myslel také na poetiku blížících se vánočních svátků.

 „Oproti autorovi jsem přinesl koncept, kdy herci chodí jako Mikuláš, čert a anděl na Vánoce do obchoďáků a musí dělat věci, které přímo nesouvisí s divadlem,“ doplňuje režisér Roman Groszmann.

Pokud vás pikantnosti z dámské šatny zajímají, můžete se vypravit do divadla na nejbližší reprízu: Ta bude 5. prosince. Do konce roku se čtyři opavské herečky pak v dámské šatně ještě sejdou několikrát.
Figarova svatba / premiéra opery

Zítra
Opava, Slezské divadlo, Opava

CNC PAMA group s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GASTROKRČMA - Restaurace U Tiskárny
Opava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

FORCORP GROUP spol. s r.o. - pracoviště Linaset a.s.
Budišov nad Budišovkou
od 103 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků