Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komedie Dámská šatna – šmírování dovoleno!

  • Opava,

Divadelní zázemí odhaluje komedie Arnošta Goldflama Dámská šatna. Toto výsostné území obývají čtyři herečky zcela odlišných povah, které přesto spolu dokáží sdílet radosti i strasti. Leckdy s nadsázkou i úsměvem. Komedii teď uvádí Slezské divadlo

Takto bychom mohli charakterizovat dámskou šatna Slezského divadla: místo soustředění, relaxace i sdílení. Ve stejnojmenné hře Arnošta Goldflama  jakoby pozvaly herečky diváky přímo sem – na místo, kde platí zvláštní pravidla i slovník. Před premiérou má každá z představitelek hlavní role na práci něco jiného: líčí se, opakuje text, zkouší kostým nebo nervózně pochoduje. Na jeviště každá z žen přinesla něco ze sebe.

Hana Vaňková životní i profesní zkušenost, Ivana Lebedová svou nespokojenost, Tereza Bartošová zase touhu po dobré roli a Kamila Srubková se představila jako typická fotbalová máma.

Diváci tak mohou nahlédnout do soukromí čtyř oblastních hereček, které se připravují na premiéru. Mají své starosti, sny i obavy. Přestože je každá jiná,  a leckdy si lezou na nervy, drží spolu.

Režisér Roman Groszmann v představení myslel také na poetiku blížících se vánočních svátků.

 „Oproti autorovi jsem přinesl koncept, kdy herci chodí jako Mikuláš, čert a anděl na Vánoce do obchoďáků a musí dělat věci, které přímo nesouvisí s divadlem,“ doplňuje režisér Roman Groszmann.

Pokud vás pikantnosti z dámské šatny zajímají, můžete se vypravit do divadla na nejbližší reprízu: Ta bude 5. prosince. Do konce roku se čtyři opavské herečky pak v dámské šatně ještě sejdou několikrát.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků