Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavu rozzářila vánoční atmosféra, adventní čas je na dosah

  • Opava,

Opava  se ponořila do vánoční atmosféry: hned na dvou místech v centru města se tyčí nazdobené stromy. Začaly také Vánoční trhy s bohatým kulturním programem, který skončí těsně před Štědrým dnem.

Opavané si užijí letos vánoční atmosféry dosytosti: hned na dvou místech ve městě stojí ozdobené stromy. Zatímco v posledních čtyřech letech se oslava adventního času kompletně přesunula na větší, Dolní náměstí, teď se vrací také zpět na o něco menší, Horní náměstí. Tady se také nově rozzářila budova radnice i divadlo. Stojí tady také dřevěný betlém, který vyrobili studenti střední školy průmyslové a umělecké.

„My jsme chtěli vánoční atmosféru vrátit opět i na Horní náměstí. Takže letos máme v centru hned dva vánoční stromy,“ říká mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná.

Centrum veškerého dění zůstává na Dolním náměstí, které je prostornější. Stojí tady stánky s vánočním zbožím, kde si můžete koupit rozmanité dekorace a třeba také vánoční dárky. Nechybí ani tradiční občerstvení v podobě punče. Na zahájení Vánočních trhů dorazily tisíce lidí, kteří zaplavili obě náměstí.

„Na vánoční trhy chodíme každý rok, protože je tady příjemná atmosféra. Většinou tady máme sraz s přáteli a dáme si společně punč,“ usmíval se mladý pár.

Zejména děti netrpělivě čekaly, až se 15 metrů vysoká jedle rozzáří do tmy blýskavými světýlky.

„Já bych všem popřál, ať si to užijí. Ať spočnou a užijí si vánoční pohodu a atmosféru. A zapomenou na všechno ostatní,“ řekl ve svém přání primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Sváteční program zakončil ohňostroj, který rozzářil ztemnělé nebe. Vánoční trhy i doprovodný kulturní program si ale lidé mohou užít až do 23. prosince. Připraveny jsou koncerty např. Adama Mišíka, Lenny či kapely Buty. Nebudou chybět ani tvořivé dílny, divadelní pohádky nebo ukázky dobových řemesel.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků