Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent zahájily v Ludgeřovicích Vánoční trhy, rozzářil se i strom

  • Opava,

V Ludgeřovicích už září vánoční strom. Adventní čas tady zahájil tradiční Vánoční trh. Návštěvníci si tady mohli nakoupit dekorace, svíčky, ozdoby i nějaké ty dárky pro své blízké.

Adventní čas už tradičně patří v Ludgeřovicím Vánočním trhům, které každý rok vítají zákazníky v obecním domě. Letos tady své stánky rozbalilo na tři desítky prodejců.

„Je jich více, než obvykle. Trochu jsme prodejní místa zmenšili, ale o to je pestřejší nabídka zboží. Určitě zákazníky zaujme,“ doufá místostarostka Ludgeřovic Alena Janošová (Nezávislí – občané pro Ludgeřovice).

Prodejci nabízeli především tradiční vánoční zboží: jmelí, svíčky, cukroví, dekorace, ozdoby na stromeček a také spoustu tipů na dárky. Mnozí prodávající mají výrobu prodejních předmětů jako svou zálibu. Do Ludgeřovic se sjíždějí z širokého okolí. Zájem je velký, takže rozbalit si svůj stánek v sále nemohli zdaleka všichni.

Příjemnou adventní atmosféru zpestřily také děti z ludgeřovických mateřských škol, které si připravily krátké vystoupení.

„Náš program je samozřejmě o Vánocích, o zimě. Budeme se snažit sníh přivolat, protože Vánoce bez sněhu se nám nelíbí,“ usmívá se učitelka Pavla Olšáková, která s dětmi z MŠ Vrablovec připravila.

A protože právě začal adventní čas, Vánoční trhy zakončilo tradiční rozsvěcení stromu na Menšíkově louce, kde se Ludgeřoviščtí opět po roce setkali.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků