Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior taxi začne jezdit v Opavě od dubna

  • Opava,

Opava se přidá k městům, které umožní seniorům přepravovat se po městě za zvýhodněnou cenu. Automobil dopraví cestující k lékaři nebo na úřad. Za jednu cestu zaplatí 30 korun. Senior taxi začne fungovat na jaře. Prozatím ve zkušebním provozu.

Stejně jako třeba v Karviné, Českém Těšíně nebo v Nové Jičíně bude mít také Opava městem dotovanou dopravu. Pro seniory či zdravotně handicapované ji bude zajišťovat zdejší dopravní podnik.
„Z naší strany bude služba zajištěná dispečerem, který bude přijímat objednávky a řidičů, kteří budou fyzicky provádět taxi službu,“ říká Pavel Gebauer, ředitel Městského dopravního podniku Opava.
Tento způsob dopravy začne fungovat od dubna v půlročním pilotním programu. Provoz senior taxi podpoří město půl milionem korun.
„Budeme vozit potřebné seniory i lidi ZTP apod. specifikovanou skupinu po Opavě hlavně k lékaři, na úřad nebo i na hřbitov,“ upřesňuje Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy.
Důležité ale je, aby se zájemci o tento způsob dopravy nejprve zaregistrovali, a to v Předprodeji jízdenek opavského dopravního podniku. To bude možné ale až od 1. února. Tedy nejdříve dva měsíce před zahájením provozu Senior taxi. K dispozici bude prozatím pouze jeden automobil. Svézt se jím bude moci jeden zájemce pouze 4x do měsíce. Každou cestu si bude muset předem objednat.
“Počítáme, že tato služba bude hned ze začátku hojně využívána. Podle toho zareagujeme a možná se tato služba rozšíří,“ dodává Jedlička.
Nejspíš přibudou další automobily a možná se také rozšíří dosah této služby. Kromě Opavy by Senior taxi mohlo zajíždět i do městských částí. Dotovanou dopravu spustí opavský magistrát od 1. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy