Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka 2020 – lidé byli zase o něco štědřejší

  • Opava,

V letošní Tříkrálové sbírce přispěli Opavané na projekty Charity zase o něco více než v roce předešlém. Poprvé ve dvaceti leté historii sbírky výše vybraných peněz překročila 800 000 korun. Ty půjdou jednak na péči o nemocné či seniory a pak také na rekonstrukci prostor, které tato opavská nezisková organizace využívá.

První dva týdny nového roku už tradičně patří tříkrálovým koledníkům. Ti obcházejí domácnosti a se zpěvem žádají o finanční přispění na projekty Charity. Přestože tato opavská nezisková organizace se dlouhodobě potýká s nedostatkem koledníků, do kasiček jim lidé letos přispěli zase o něco více peněz, než uplynulém roce – téměř 829 000 korun.
"V Opavě máme stále stejný počet pokladniček, téměř 130. V některých obcích jsme zvyšovali počty koledníků, protože tam je větší zájem o koledování,“ říká koordinátorka sbírky Marie Hanušová z opavské Charity.
Za peníze vybaví charita zdravotnickým materiálem i pomůckami ošetřovatelky, které se starají o seniory či nevyléčitelně nemocné. Část peněz půjde také na zlepšení pracovního prostředí v chráněných dílnách, ve kterých nacházejí uplatnění hendikepovaní lidé, kteří tvoří podstatnou část z téměř tří stovek zaměstnanců opavské Charity.
"Budeme rádi, když peníze použijeme na zlepšení pracovních podmínek pro lidi se zdravotním postižením, říká ředitel Charity Opava Jan Hanuš.
Opavská Charita hodlá rozšířit také prostory sociálně – terapeutické dílny pro mentálně postižené. A část peněz by mohla posloužit také na rekonstrukci domu, ve kterém žijí lidé se zrakovým či mentálním postižením v chráněným bydlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy