Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájemci o Dukelské kasárny mohou stále podávat nabídky

  • Opava,

Vedení města prodloužilo termín, do kdy se mohou developeři ucházet o část bývalých Dukelských kasáren. Původní lednový termín prodloužilo o dva měsíce, protože se zájemci o tento atraktivní prostor nedaleko centra města, zatím příliš nehrnuli. Podle územního plánu by v této lokalitě měly vyrůst bytové domy

Areál bývalých vojenských kasáren v Opavě zeje více jak deset let prázdnotou. Po odchodu ozbrojených sil jej získalo město. Některé budovy jsou využívány jako sklady a sídlí zde také jedna firma. V r. 2017 pak vznikla studie, která naznačila, jak je možné tuto plochu využít. Výstavba bytových domů se zdá být pro toto místo ideální.
"Je to krásná lokalita v centru Opavy. Proto ji chceme integrovat co nejvíce do města, aby byla přitažlivá a zajímavá," nechal se slyšet primátor Tomáš Navrátil (ANO) .
K prodeji teď město nabízí 3,5 hektarovou část, kde stojí bývalé sklady, garáže, správní budovy nebo jídelna. Tyto staré objekty ale budou muset jít k zemi. Na jejich místě má podle urbanistické studie vyrůst 18 domů s 315 byty o rozměrech od 50 do 100 m2.
„Nejde o velkou plochu, a tak by bylo lepší, kdyby se stavělo v jednotném duchu. Ale area se dá rozdělit na čtyři části a zpracovat jako čtyři samostatné celky,“ přibližuje autor studie Tomáš Bindr z Atelieru 38.
Součástí studie je také chybějící propojení této lokality s přilehlými částmi města pěší lávkou.
Zájemci o odkup tohoto pozemku mohli podávat své nabídky do konce ledna. Vedení města ale termín prodloužilo.
„A to proto, abychom dostali co nejvíce nabídek, které budou celý areál pojímat komplexně. A tak jsme tento termín prodloužili až do konce března,“ vysvětlil primátor.
Část kasáren s historickými domy z 19. a 20. století, které jsou seřazeny do náměstíčka, které se otevírá směrem k Horovu náměstí, zůstane nadále majetkem města. Tady by měly vzniknout sociální byty. A to jednak pro mladé rodiny s dětmi a pak také pro seniory. A tak by mělo dojít k propojení obou generací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy