Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další byty pro seniory v Opavě

  • Opava,

52 nových bytů mají k dispozici senioři v Opavě. Město zde nechalo postavit penzion s malometrážními byty, o které mají starší lidé velký zájem, a to kvůli nízké ceně za nájem. V pořadníku na přidělení tohoto typu bydlení je nyní víc jak 300 lidí.

Výstavba penzionu pro seniory se v Opavě začala plánovat už v roce 2011. Potřebných 105 milionů korun se ale v městském rozpočtu našlo až před dvěma lety. Stavbu tenkrát přijela zahájit ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová Po téměř dvou letech vyrostl na Hálkově ulici dům s 52 malometrážními byty pro starší lidi.

"Byty si jsou velmi podobné. Jde o 1+1 nebo 1+kk s tím, že každý byt má svůj balkón. A senioři jistě ocení společenskou místnost, ve které se mohou scházet," popisuje ředitel Seniorcentra v Opavě Radim Křupala.

Některé byty jsou plně bezbariérové uzpůsobené pro člověka na vozíčku. Nájemníci budou mít v blízkosti pečovatelkou službu i jídelnu nedalekého Seniorcentra, kterou budou moci využívat.

"Poptávka seniorů po takovémto typu bydlení roste. Velké byty jsou pro ně drahé.  A tak jsou nadšení, že pro ně máme malometrážní byty připraveny," říká primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Byty budou mít nejvíce 50 m2 a cena za bydlení tady bude příznivá – něco přes 60 korun za metr čtvereční.

"Stavba je plně zkolaudována a připravena k užívání. Během měsíce či dvou se budou stěhovat první nájemníci.Pro rok 2020 již máme hotový pořadník. Vybereme prvních 52 zájemců," dodává Křupala.

V Opavě stojí nyní čtyři domy pro seniory s téměř dvěma stovkami bytů. Ale ani to nestačí. V pořadníku zájemců o takovéto bydlení jsou registrovány tři stovky lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy