Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci zhlédli upravenou verzi filmu V síti

  • Opava,

Za velkého zájmu veřejnosti prochází projekčními sály dokumentární experiment V síti o třech herečkách dětského vzhledu, které se vydávají za školačky a komunikují na sociálních sítích s muži, kteří jim nabízejí sex. Zvláštní projekce byla připravena pro opavské školáky.

Tři dospělé ženy, které vypadají na 12 let, tři pokojíčky, ve kterých se odehrávají jejich fiktivní životy a především komunikace s muži, kteří si je na sociálních sítích aktivně vyhledali, aby jim nabízeli sex, požadovali po nich intimní fotografie a posílali jim odkazy na dětskou pornografii. To je ve zkratce námět dokumentárního filmu Barbory Chalupové a Víta Klusáka, který upozorňuje na zneužívání dětí na internetu.

 „Pochopitelně, že nás zaskočilo, když během 10 dnů, kdy jsme natáčeli, herečky oslovilo 2 500 mužů. Tomu údivu se nelze ubránit, protože to číslo předčilo veškeré temné představy,“ svěřil se režisér Vít Klusák.

Opavští školáci měli možnost shlédnout speciální zkrácenou verzi tohoto filmu pro diváky mladší 12 let. Sledovali od začátku chatování i volání dívek s dospělými muži, a nakonec také byli svědky osobních setkání pod dohledem skrytých kamer.

„V některých případech došlo k vydírání, vyhrožování, zasílání dětského a zoofilního porna. A když se schylovalo k těm schůzkám, a ti muži dorazili, bylo to posuzováno jako příprava trestného činu. Na tyto pány si policie posvítila,“ dodal Klusák.

V dokumentu pro školáky zazní také spousta praktických rad, jak se v internetovém prostředí bezpečně pohybovat. Po skončení hodinové produkce se nesl sálem potlesk.

Po skončení projekce měly děti ještě možnost diskutovat s režisérem filmu Vítem Klusákem. Nejvíce je zajímalo, zda a jak postihla policie chování dospělých mužů, kteří sváděli školačky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků