Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní i sportovní akce se odkládají na neurčito

  • Opava,

Pandemie koronaviru vyprázdnila divadla, muzea, galerie i sportovní stadiony. Některé akce jsou zatím pozastaveny, některé pořadatelé rovnou zrušili. V Opavě se to týká několika desítek akcí.

Ve Slezském divadle panuje klid. V práci jsou jen provozní pracovníci. Jeviště ožilo naposledy generální zkouškou komedie Zítra to roztočíme, drahoušku. Herci ale věděli, že premiéra bude zrušená.
„Jakmile budeme moci hrát pro veřejnost, tak  představení hned nasadíme," uvedla dramaturgyně divadla  Alžběta Matoušková.
Návštěvníci nemohou ani do Slezského zemského muzea. Někteří zaměstnanci pracují z domu, jiní se zatím věnují činnostem, na které v době návštěvnické sezóny nezbývá čas.
„Instituce je sice pro veřejnost uzavřená, kolegové mají ale stále dost práce. Odborní pracovníci pokračují ve své vědecké činnosti a provozní personál se věnuje údržbě,“ sdělil  mluvčí muzea  David Váhala.
Každoroční akce Březen – měsíc čtenářů s víc jak desítkou výstav, přednášek i besed, kterou pořádá  Knihovna Petra Bezruče, zůstane neuskutečněná.  Stejně jako multižánrový festival Další břehy. Začít měl na konci března.  Akce ruší i Opavská kulturní organizace. Již připravená výstava Pasty Onera se prozatím odkládá.Přerušeny jsou sportovní soutěže. Na čas teď osiří fotbalový stadion. Prázdná zůstane i basketbalová hala. Fanoušci přišli o duel dvou nejlepších týmů ligy.
"Samozřejmě, když přijede Nymburk do Obavy je to svátek pro hráče i diváky. Je to nejlepší tým, pro nás je to taky ekonomicky zajímavé… jsme z toho smutní," posteskl si manažer BK Opava  Dušan Štěnička.
Souboj dvou věčných basketbalových rivalů je prozatím odložený.       

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků