Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola budou jezdit v Opavě do listopadu

  • Opava,

V Opavě mohou lidé využít k přepravě sdílená kola. 80 bicyklů teď najdou ve stojanech v centru města. Odtud si je mohou zájemci vypůjčit na čtvrthodinu zdarma. Pokud tedy mají ve svém mobilu staženou příslušnou aplikaci.

Sdílená kola měla brázdit opavské ulice už vloni. Do výběrového řízení se ale přihlásil jediný zájemce, jehož finanční požadavky byly vysoké. Letos hledala radnice provozovatele této služby znovu. Stala se jím společnost Nextbike, za 200 000 korun měsíčně.

 „My jsme počítali s 20 – 40 stojany. Dnes jsou na 28 místech. Během roku můžeme tato místa aktualizovat, rozšiřovat, příp. tyto lokality měnit,“ popisuje Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy

Opavané mohou využít na 80 kol. K půjčování je nutné mít v mobilu staženou příslušnou aplikaci propojenou s bankovní kartou. Kolo se pak odemkne přes QR kód. Prvních 15 minut je jízda zdarma, pokud bicykl vrátíte do hodiny, zaplatíte 20 korun. Za celý den však maximálně 150.

Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy

„V tomto roce jsme se rozhodli pokrýt především centrum města. Na podzim budeme data zpracovávat. A je možné, že se v stojany rozšíří i do některých místních částí Opavy,“ dodává Jedlička.

Pokud sednete na kolo, namísto do vozů hromadné dopravy, vyhnete se kumulaci většího počtu lidí, což je v v době epidemie koronaviru žádoucí. Jen je důležité používat rukavice a vydesinfikovat si po jízdě ruce.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků