Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinové balíčky, nákupy léků, rozvážení obědů – pomoc lidem, kteří nyní nemohou ven

  • Opava,

Opavský magistrát koordinuje činnost dobrovolníků, kteří zajišťují nákupy pro starší osoby, lidi v karanténě či hendikepované. Zkrátka pro ty, kteří nyní nemohou, nebo se obávají jít ven. Kromě připraveného potravinového balíčku si mohou zájemci nechat přivézt také hygienické potřeby či léky. A nově také oběd.

Těstoviny, rýže, mléko, máslo,mléčné výrobky, pečivo, uzeniny, brambory, cibule, pomeranče a rajčata. To všechno najdou uvnitř potravinového balíčku lidé, kteří si jej objednali. Obsah je daný a odpovídá hodnotě 300 nebo 350 korun. „Do balíčku dáváme trvanlivé, ale i čerstvé potraviny, ze kterých můžeme připravit rychlý oběd. Balíček je koncipovaný na spotřebu 2-3 dny, „říká Dalibor Zeman, ředitel Zařízení školního stravování, který se přípravy ujal.
Nákup přímo až domů si mohou objednat lidé, kteří v těchto dnech nemohou nebo nechtějí ven. Jde o seniory, lidi v karanténě nebo hendikepované. Objednávku ovšem musí zadat den předem. Až k domovním dveřím nákup dodají dobrovolníci z červeného kříže.
„Zazvoníme na zájemce o potraviny, položíme mu tašku na zem před dveře a v podstatě odcházíme. Pak zavoláme na telefon, že je taška připravena,“ popisuje způsob bezkontaktního předání Daniel Rother z opavské pobočky Českého červeného kříže.Zákazník nákup uhradí převodem na účet.
„Od začátku fungování služby si potravinové balíčky objednalo několik desítek lidí. Službu využívají především starší lidé, říká Anna Sotolářová z opavského magistrátu.
Spolu s potravinovými balíčky dobrovolníci rozvážejí seniorům také roušky. A od 7. dubna budou ještě obědy, které připraví školní jídelna.Objednávka potravinového balíčku, drogistického zboží a léků:

tel. 773 088 948, 734 181 696, od 8,00 do 14,00 hod.

Objednávka obědů:

Určeno pro seniory, hendikepované, lidi v karanténě a nesnázích.

Vždy den předem do 10,00 hod. na tel. 773 088 948, 734 181 696

První rozvážka bude v úterý 7.4. 2020
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy