Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí zdravotní sestry pomáhají ve Slezské nemocnici

  • Opava,

Vysokoškolští studenti oboru všeobecná zdravotní sestra pomáhají ve Slezské nemocnici. Budoucí zdravotníci mohou doplnit personál, který v době koronavirové krize chybí na odděleních třeba kvůli nemoci či karanténě. V opavské nemocnici je momentálně dvacítka dobrovolníků.

Studentky Slezské univerzity oboru všeobecná zdravotní sestra, chodí do opavské nemocnice na praxi pravidelně. Školy jsou teď ale zavřené a výuka nepokračuje. A tak se rozhodly přiložit ruku k dílu i nyní. Dobrovolně.

„Cítíme, že nás je potřeba. Tak se musíme začlenit do kolektivu a jet na 100%, uvádí jedna z dobrovolnic Alena Chlupová, “když mí kolegové zůstali v práci, tak jsem si říkala, že i já zůstanu a pomůžu jim.“


Takovýchto dobrovolníků pomáhají ve Slezské nemocnici dvě desítky. Týdně odslouží tři dvanácti hodinové směny. Samozřejmě pod dohledem zkušené kolegyně. I když k titulu všeobecné sestry jí zbývá už jen dokončit poslední semestr.


„Jsme rádi, že jsou děvčata tady, a že takto pomáhají. Je to teď taková náročná doba, tak doufám že to nějak překleneme,“ říká staniční sestra z interního odd. Marie Kreuzbergerová.


Budoucí zdravotní sestry jsou přidělovány na oddělení, kde jsou nejvíce potřeba. Získané zkušenosti se jim budou jistě hodit.


„Ta praxe nebyla povinná, byla vyhlášená jako výzva pomoci zdravotnickým zařízením. Naši studenti se ozvali hned po vyhlášení a nabídli svou pomoc,“ uvedla Yvetta Vrublová ze Slezské univerzity, která dobrovolníky koordinuje.


Studentky ze Slezské univerzity dobrovolně pomáhají v době koronavirové krize také v dalších nemocnicích v kraji. Necelá stovka budoucích sester může nahradit chybějící personál, který onemocní, je v karanténě nebo kvůli péči o dítě zůstane doma.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy