Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sponzoři se složili Dětskému centru Čtyřlístek na auto

  • Opava,

V dětském centru Čtyřlístek, kde se starají o děti se zdravotními či sociálními problémy, mají k dispozici nové osobní auto. Složili se na něj sponzoři. Slouží k rozvážení dětí k lékaři, do školy nebo za rodinou.

V Dětském centru Čtyřlístek jsou umístěné děti s tělesným i mentální hendikepem. Jde především o autismus, mozkovou obrnu či Aspergerův syndrom.  Největším zdejším zařízením je stacionární mateřská škola, kterou navštěvuje 25 dětí. S výukou jim tady pomáhají rehabilitační pracovníci, logoped i speciální pedagogové.

 „Zaměřujeme se na jemnou motoriku, hrubou motoriku a grafomotoriku, aby byly děti připravené na vstup do základní školy,“ popisuje speciální pedagog Pavla Petrželová.

Součástí centra je i pobytové zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a  dětský domov. Zde jsou umísťovány dětí z celého kraje, které nemohou vyrůstat v rodině. Nicméně mnohdy zůstanou navštěvovat původní základní školu. A právě tam je každý den dopraví nově pořízené osobní auto.

„Naše působnost je v celém regionu Moravskoslezska, takže se snažíme, aby děti měly zachovány všechny původní sociální vazby.“ Vysvětluje potřebnost nového vozu ředitelka centra Marie Černocká.

A koordinační pracovník Jakub Matuštík doplňuje: „Sociální auto využijeme k tomu, abychom mohli dělat různé pojížďky po městě, děti odvézt k lékaři na vyšetření nebo s nimi třeba odjet na výlet.“

Na nové osobní auto se poskládalo na 70 sponzorů z Opavska. Jde o druhý automobil, který dobrovolní dárci Dětskému centru Čtyřlístek věnovali. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků