Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sponzoři se složili Dětskému centru Čtyřlístek na auto

  • Opava,

V dětském centru Čtyřlístek, kde se starají o děti se zdravotními či sociálními problémy, mají k dispozici nové osobní auto. Složili se na něj sponzoři. Slouží k rozvážení dětí k lékaři, do školy nebo za rodinou.

V Dětském centru Čtyřlístek jsou umístěné děti s tělesným i mentální hendikepem. Jde především o autismus, mozkovou obrnu či Aspergerův syndrom.  Největším zdejším zařízením je stacionární mateřská škola, kterou navštěvuje 25 dětí. S výukou jim tady pomáhají rehabilitační pracovníci, logoped i speciální pedagogové.

 „Zaměřujeme se na jemnou motoriku, hrubou motoriku a grafomotoriku, aby byly děti připravené na vstup do základní školy,“ popisuje speciální pedagog Pavla Petrželová.

Součástí centra je i pobytové zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a  dětský domov. Zde jsou umísťovány dětí z celého kraje, které nemohou vyrůstat v rodině. Nicméně mnohdy zůstanou navštěvovat původní základní školu. A právě tam je každý den dopraví nově pořízené osobní auto.

„Naše působnost je v celém regionu Moravskoslezska, takže se snažíme, aby děti měly zachovány všechny původní sociální vazby.“ Vysvětluje potřebnost nového vozu ředitelka centra Marie Černocká.

A koordinační pracovník Jakub Matuštík doplňuje: „Sociální auto využijeme k tomu, abychom mohli dělat různé pojížďky po městě, děti odvézt k lékaři na vyšetření nebo s nimi třeba odjet na výlet.“

Na nové osobní auto se poskládalo na 70 sponzorů z Opavska. Jde o druhý automobil, který dobrovolní dárci Dětskému centru Čtyřlístek věnovali. 
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

POWERTRANS s.r.o. - provozovna
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků