Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet nakažených zdravotníků se ve Slezské nemocnici zdvojnásobil. Už jich je 27

  • Opava,

Počet nakažených zdravotníků ve Slezské nemocnici se od minulého týdne zdvojnásobil. Pozitivní test na koronavirus mělo 27 zdravotníků z neurologického a chirurgického oddělení. Nemocnice teď testuje všechny své zaměstnance, aby šíření nákazy zabránila. U pacientů se zatím virus neprokázal.

Minulý týden se koronavirem nakazilo 13 zdravotníků z neurologického oddělení Slezské nemocnice. Během tohoto týdne se jejich počet zdvojnásobil a onemocnění COVID – 19 zasáhlo také chirurgii. Nyní se tedy celkem 27 zdravotníků i provozních zaměstnanců léčí doma. Dalších 20 lidí, se kterými přišli během své služby do styku, je v karanténě. Nemocnice proto začala testovat všechny zaměstnance. Výsledek znají necelé čtyři stovky z nich.

„Prvotně byli testováni ti zaměstnanci, kteří mohli přijít do styku s nakaženými kolegy. A právě nyní jsou to pracovníci z odd.chirurgie,“ uvedl ředitel nemocnice Karel Seibert.

U pacientů koronavirová nákaza prokázána nebyla. Také oni jsou při nástupu i ukončení hospitalizace testováni. 

Slezská nemocnice musela kvůli nakaženým zdravotníkům omezit provoz neurologického i chirurgického oddělení a nové pacienty odkazuje na okolní zařízení.

Na infekčním oddělení nemocnice se aktuálně léčí 3 tři pacienti s prokázanou nákazou COVID-19. Jejich stav popisuje primář Petr Kümpel.

„Všichni pacienti jsou ve středně těžkém až těžkém stavu. Jeden pacient je ventilovaný a u dvou pacientů se ventilace zvažuje.“

Na Opavsku se během posledních dnů počet pacientů s koronavirem zvýšil. Zatímco po Velikonocích bylo potvrzených případů 65, nyní jejich počet o třetinu narostl. Dva lidé z Opavska koronaviru podlehli.


Nahlásit chybu


K tématu