Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet nakažených zdravotníků se ve Slezské nemocnici zdvojnásobil. Už jich je 27

  • Opava,

Počet nakažených zdravotníků ve Slezské nemocnici se od minulého týdne zdvojnásobil. Pozitivní test na koronavirus mělo 27 zdravotníků z neurologického a chirurgického oddělení. Nemocnice teď testuje všechny své zaměstnance, aby šíření nákazy zabránila. U pacientů se zatím virus neprokázal.

Minulý týden se koronavirem nakazilo 13 zdravotníků z neurologického oddělení Slezské nemocnice. Během tohoto týdne se jejich počet zdvojnásobil a onemocnění COVID – 19 zasáhlo také chirurgii. Nyní se tedy celkem 27 zdravotníků i provozních zaměstnanců léčí doma. Dalších 20 lidí, se kterými přišli během své služby do styku, je v karanténě. Nemocnice proto začala testovat všechny zaměstnance. Výsledek znají necelé čtyři stovky z nich.

„Prvotně byli testováni ti zaměstnanci, kteří mohli přijít do styku s nakaženými kolegy. A právě nyní jsou to pracovníci z odd.chirurgie,“ uvedl ředitel nemocnice Karel Seibert.

U pacientů koronavirová nákaza prokázána nebyla. Také oni jsou při nástupu i ukončení hospitalizace testováni. 

Slezská nemocnice musela kvůli nakaženým zdravotníkům omezit provoz neurologického i chirurgického oddělení a nové pacienty odkazuje na okolní zařízení.

Na infekčním oddělení nemocnice se aktuálně léčí 3 tři pacienti s prokázanou nákazou COVID-19. Jejich stav popisuje primář Petr Kümpel.

„Všichni pacienti jsou ve středně těžkém až těžkém stavu. Jeden pacient je ventilovaný a u dvou pacientů se ventilace zvažuje.“

Na Opavsku se během posledních dnů počet pacientů s koronavirem zvýšil. Zatímco po Velikonocích bylo potvrzených případů 65, nyní jejich počet o třetinu narostl. Dva lidé z Opavska koronaviru podlehli.

SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

POWERTRANS s.r.o. - provozovna
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků