Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy začaly. Dodržujte bezpečnou vzdálenost!

  • Opava,

Za zvýšených hygienických opatření zahájily v Opavě sezónu Farmářské trhy. Prodejci měli postavené své pulty v dvou metrových odstupech. Zákazníky ve frontě museli na dodržování bezpečné vzdálenosti upozorňovat strážníci.

Farmářské trhy v Opavě začaly s pěti denním zpožděním. S netrpělivostí jejich začátek vyhlíželi především pěstitelé sazenic.

„Konečně si lidé mohou nakoupit, to, co jsme pro jejich zahrádky připravili,“ usmívala se spokojeně  zahradnice Pavlína Weissová, která nabízela především sazenice zeleniny.

Rostlinky rajčat, kedluben či cuket mají právě teď svůj čas pro sadbu do skleníku. A tak většina zákazníků zamířila právě ke stánkům s předpěstovanou zeleninou a hrnkovými květinami.

Farmářský trh nabídnul také pečivo, sirupy, sýry, marmelády nebo rukodělné výrobky. Vše z opavského regionu. Někteří trhovci zareagovali také na současnou situaci a na prodejní pult vyskládali šité látkové roušky.

Kromě nabízeného sortimentu museli prodejci zajistit i požadovaná hygienická opatření.

„Nutné je dodržovat dvou metrové odstupy jednotlivých stánků, prodejce musí mít roušku a rukavice, na pultech musí být k dispozici desinfekce pro zákazníky,“ vyjmenovává organizátor Farmářských trhů Martin Žižlavský.

Zákazníci si ale s nařízeným odstupem hlavu příliš nelámali.  Musela je na to upozornit policejní hlídka.

Na Farmářských trzích mohou lidé nakupovat až do podzimu. Letos se ale kvůli zvýšeným hygienickým opatřením musí obejít bez oblíbených ochutnávek nabízeného sortimentu.  Farmářské trhy se uskuteční také ve dnech nadcházejících státních svátků 1. a 8. 5. 2020.


Farmářské trhy, Dolní náměstí, Opava  (do 7.11. 2020)

středa a pátek                6,30 – 14,00 hod.

sobota                             6,30 – 12,00 hod.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků