Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští zastupitelé budou zasedat za zvláštních hygienických opatření, poprvé v době karantény

  • Opava,

Opavští zastupitelé budou zasedat za přísných hygienických opatření. Občané budou moci sledovat jednání z balkónu. Jejich počet bude ale omezený. Zájemci ale budou mít možnost sledovat schůzi on-line na kanále youtube.

Opavští zastupitelé se měli setkat už 16. března letošního roku. To už byl vyhlášený nouzový stav (12.4. 2020). Zrušeny byly společenské kulturní a sportovní akce, zavřely se restaurace, služby, většina obchodů i hranice.

K zasedání kvůli opatřením nakonec nedošlo. Primátor Tomáš Navrátil (ANO) jej zrušil: „Pohromadě by bylo minimálně 80 lidí, které nejsme schopni prověřit, zda nebyli v kontaktu s někým nemocným. Do tohoto rizika nechceme jít. Proto jsem se i po konzultaci  krajskou hygienickou stanicí rozhodl toto zasedání zrušit. Teď jde o zdraví nás všech,“ řekl tenkrát.

Termín schůze se přesunul na 11. května. 39 zvolených zástupců města se sejde, jako obvykle, v sále Kulturního domu Na Rybníčku v 9,00 hod. A to za dodržení všech hygienických opatření.

„Všichni účastníci budou mít roušky, stoly budou umístěny doporučené 2 metry od sebe, k dispozici bude desinfekce rukou,“ popsala mluvčí magistrátu Lada Dobrovolná.

Veřejnost bude moci přihlížet jednání pouze z balkonu, vstup do sálu nebude možný. Občané ale mohou využít sledování zasedání v přímém přenosu na  www.youtube.com/mestoopava.


Záznam bud poté umístěný také na stránkách Televize Polar https://polar.cz/mimoradne/opavske-zastupitelstvo, odkaz na něj je možné najít také na webu města Opavy.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy