Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci jsou zpátky ve škole. Mnozí učitelé jedou na dvě směny

  • Opava,

Učitelé se od počítačů vrátili znovu za katedry. A s nimi usedli do lavic také žáci prvního stupně. Výuka na dálku ale pokračuje dál. Mnozí učitelé teď musí zvládnout obě formy vyučování.

Uvolňování hygienických opatření umožnilo výuku žáků 1. - 5. tříd. Tady, na opavské Základní škole Šrámkova zpět nastoupilo asi 45% všech žáků. Skupiny mají maximálně 15 dětí, které sedí samostatně v lavicích, a při zachování bezpečné vzdálenosti nemusí mít během vyučování roušku.

Jana Kaniová, ředitelka ZŠ Šrámkova, Opava: „Učitelky se s žáky zaměří na matematiku, češtinu a anglický jazyk . Samozřejmě se nevyhýbáme ani výtvarné, hudební a pracovní výchově.“

Do třídy 3.B se po koronavirové pauze vrátily 2/3 žáků. Se svou učitelkou byla většina v kontaktu přes internet. Kromě výuky si tady sdělovali také své dojmy a zážitky, posílali fotky i videa. Po víc jak dvou měsících, kdy se setkávali ve virtuální učebně na internetu, se teď konečně potkat v té skutečné. Děti se nemohly dočkat, až se setkají se svými spolužáky.

Daniela Kurečková, třídní učitelka 3.B, ZŠ Šrámkova, Opava: „Probíráme učivo celé třetí třídy, většinou hrou. Snažíme se, aby to bylo hrou.“

A tak násobení u tabule střídá trocha pohybu. Protože do tělocvičny děti nemohou, přizpůsobily se možnostem třídy. Krátké cvičení je provází každým dnem. Vymyslely jej spolu s paní učitelkou.

Rozvrh tady nemají. Učitelka Daniela Kurečková připravuje úkoly tak, aby žáci navázali na domácí výuku. Hodně s dětmi opakuje. A také je nechává pracovat ve skupinách. To proto, aby si po dlouhém odloučení zase na kolektiv zvykly.

Po skončení vyučování si sedá k počítači a začíná druhou směnu. Věnuje se dětem, které do školy nenastoupily a potřebují s výukou pomoci.

Důležité je, aby se děti cítily ve škole dobře a společně si užily čas do letních prázdnin. Učitelé dobře ví, že se k mnohému učivu se bude muset v příštím školním roce znovu vrátit.

Nahlásit chybu

K tématu

Nové hřiště u ZŠ Šrámkova

Nové sportovní hřiště u Základní školy Šrámkova mají k dispozici nejen školáci, ale i veřejnost. Původní hřiště totiž muselo být kvůli havar...


Nejčtenější zprávy