Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konec prázdnin je ve školách hektický: finišují tady s opravami

  • Opava,

Mnohé školy využily prázdninový čas k přestavbě či modernizaci svých budov. Někde už je hotovo, jinde finišují s dodělávkami. V Opavě investice dosáhly celkem 60 milionů korun.

ZŠ Boženy Němcové v Opavě sídlí v historické už víc jak 70 let. A tak je jasné, že nároky na provoz se během té doby proměnily. Úpravou stávajících prostor vznikne poradenské pracoviště. A protože tady dlouhodobě bojují především s chybějícími třídami pro současných 470 žáků, vyrůstá na školním dvoře nová přístavba, která nabídne 6 učeben.

Ivana Lexová, ředitelka ZŠ B. Němcové, Opava:Máme nedostatek odborných učeben. Máme dvě starší počítačové učebny, jazykovou učebnu, ale absolutně nám chyběla multimediální učebna pro fyziku přírodopis a chemii.“

Zatímco nové prostory budou mít školáci k dispozici až příští rok v květnu, venkovní učebna na nedaleké zahradě už je připravená a okolí osázené květinami. Hotovo mají také v Komárově, kde dělníci postavili pavilon pro zdejší školku. K závěru se blíží také celková rekonstrukce školní kuchyně na ZŠ Englišova, která vaří pro víc jak 1 300 strávníků.

Lukáš Peterek, vedoucí školní jídelny, ZŠ Englišova, Opava: "Podlahy byly staré lité, protékaly a propouštěly. Nestačily rozvody elektrické, odpady."
Kamil Grigar, majitel dodavatelské firmy:Termín předání stavby bude v pátek 5. září s tím, že 7. září se začíná vařit. Oproti smlouvy o dílo budeme o tři týdny dřív.“

V nové kuchyni pak bude i moderní technika pro přípravu pokrmů. Ta stávající po 17 letech provozu už dosloužila.

Zřizovatel školských zařízení, tedy město, investoval do oprav školských budov na 60 mil. korun.

Hana Brňáková (Piráti), 1. náměstkyně primátora Opavy:Pokračujeme dále v investicích, které směřují do školské infastruktury. Do oprav MŠ a ZŠ, které jsou v našem majetku.“

Město hodlá v opravách pokračovat. Už nyní se plánuje celková rekonstrukce ZŠ v městské části Komárov, která už je delší čas ve špatném stavu. Chystá se také zateplení budovy školy v Malých Hošticích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy