Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo začíná po koronaviru komedií

  • Opava,

Slezské divadlo začíná po koronaviru novou sezónu. Během podzimu bude uvádět tituly, které nemohly být po vyhlášení karantény odehrány. A chystá dalších deset premiér.

Komedii „Zítra to roztočíme, drahoušku“ měli herci nazkoušenou už v březnu. Kvůli náhlé karanténě ji ale divákům předvést nemohli. Vrátili se k ní až po divadelních prázdninách. Na premiéru si muselo publikum počkat půl roku.

Alžběta Matoušková, dramaturgyně činohry, Slezské divadlo Opava: „Nejhorší byl asi ten psychologický moment nastartovat se zpátky. Znovu se dostat do pracovního tempa. Ale naštěstí to byla otázka jedné dvou zkoušek.

Na podzim jsou pro diváky připraveny premiéry všech titulů, které se na jaře odehrát nemohly. 

Zdeňka Vanderová, předprodej vstupenek, Slezské divadlo Opava: „Takových 80% lidí chtělo vrátit vstupenky a zbytek čeká na náhradní termín. Každé představení se dá dohledat kdy bylo a kdy bude náhradní.“


Finanční ztráty, které způsobila podzimní ataka koronaviru, divadlo ještě nevyčíslilo. Stejně tak není jisté, jaký objem peněz od svého zřizovatele, tedy města, získá na příští rok. Rozpočet se bude rozhodně krátit. Navzdory tomu se ale chystá nová sezóna, která kvůli nynějšímu dohrávání zrušených titulů začne později. Namísto tradičního září, odstartuje v lednu.

Ilja Racek , ředitel Slezského divadla: „Naše přípravy jsou dlouhodobé. Potřebujeme zajistit sólisty, realizační týmy. Kdybychom to neudělali teď, tak už tu sezónu nedáme dohromady. My počítáme s tím, že bude 10 premiér.“

Diváci se mohou těšit na klasické kusy i moderní tituly. Připraveno je pět činoherních a stejný počet operních představení. Kvůli hygienickým opatřením budou muset mít návštěvníci divadla ve vnitřních prostorách zakrytá ústa a nos. Kapacita hlediště se měnit nebude a zůstane na obvyklých 375 divácích.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 120 Kč/hod.

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry