Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitel: "Rodiče dělají, co mohou. My pak ve škole doženeme, co zvládneme.“

  • Opava,

Ředitel malotřídní školy v Opavě – Vávrovicích v rozhovoru říká, jaké to bylo, když se škola opět rozezněla hlasy dětí a jak mění koronavirové školství žáky a učitele.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar:  Jsou školáci, kteří se vrátili po koronavirové pauze do tříd jiní?

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Já nevím, jestli jiní. Ale myslím, že jsou více vytrénovaní na samostatnost. Ale hodně se těšili.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Způsobila měsíční absence přímo ve školách skluz pro učivo nebo učitele?

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Zatím se to snažíme dodržet. My jsme spostu věcí okleštili. Spoustu věcí, které nebyly podstatné, jsme vyřadili. Snažíme se udržet tu výuku tak, aby to děti bavilo.“


Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Ne každé dítě má možnost možnost doma získávat vědomosti stejně, jako ve školním prostředí. Prohloubily se asi rozdíly mezi dětmi, je to tak?

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Prohloubily se určitě. Ale tady patří velké poděkování rodičům, protože dělají co mohou. A na nás potom bude, abychom až se vrátí děti do školy, dohnali co můžeme.“


Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar:  Musí se teď změnit přístup učitelů k výuce, když se teď stává normou střídání prezenční a on-line výuky?

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Změnit se to určitě musí. Já vítám to, že pokud jde o kolegyně ve škole, tak je to jistě posunulo dopředu v práci s technikou i v tvůrčím vymýšlení materiálů. Spoustu věcí totiž musely přesunout do digitální podoby. A také, aby děti byly interaktivní.“


Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar:  Co znamená pro učitele, když se ocitne znovu tváří v tvář svým žákům?

Pavel Gregor, ředitel ZŠ a MŠ Vávrovice: „Velká radost to je. Škola znovu ožila, protože to ticho tady bylo až hrobové!"

.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků