Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě smetl vlak auto na přejezdu. Řidička tam vjela na červenou a museli ji oživovat

  • Opava,

Na přejezdu v Opavě-Komárově svítila červená světla a řidička vjela přímo před projíždějící vlak. Ten po srážce auto tlačil minimálně dalších 60 metrů a odhodil ho do příkopu. V motorové části navíc vypukl malý požár. 27letou řidičku ven vystříhali hasiči, kteří ji museli začít okamžitě oživovat. V kritickém stavu ji pak vrtulník přepravil do nemocnice.

Nehoda se stala v pátek kolem 12:20 hodin na železničním přejezdu u zadního vjezdu do firmy TEVA v Opavě-Komárově. Jde o přejezd číslo P 7744 v ulici Dlouhá, který má výstražná světla bez závor.

René Černohorský, mluvčí PČR: "27letá řidička vjela z dosud nezjištěných příčin s vozem Subaru na přejezd v době, kdy svítila výstražná světla."

Vlak po srážce tlačil auto zhruba dalších 60 metrů, než zastavil. Na místo se sjely okamžitě policisté, čtyři jednotky hasičů a záchranáři. Z Ostravy byl povolán také záchranářský vrtulník.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Mladou řidičku osobního auta museli hasiči vyprostit a zprvu oživovat."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmadvacetiletá žena byla z útrob automobilu vyproštěna hasiči, kteří zahájili poskytování základní první pomoci. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevila známky života. Posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, podávaly léky a podařilo se jim obnovit činnost srdce pacientky. Zasahující lékaři zjistili vážná poranění hlavy a hrudníku, nevyloučili ani další poranění. Žena se nacházela v přímém ohrožení života a její stav zůstával kritický. Letečtí záchranáři ji předali na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava."

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ve vlaku cestovalo přibližně 30 lidí, nikdo se nezranil. U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U řidičky byl nařízen odběr biologického materiálu."

Řidička byla v autě sama. Na místo ale dorazil také posttraumatický tým z řad Policie ČR a HZS Moravskoslezského kraje, který pomáhal několika svědkům.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli mj. uhasit menší požár auta v motorové části. Havarované Subaru vytáhl z příkopu pomocí hydraulické ruky vyprošťovací speciál hasičů."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Další okolnosti a skutečnosti nehody prověřují opavští kriminalisté. Provoz na trati byl plně obnoven po 17:00 hodině."

Na místě nehody zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Opavě a Vítkově, včetně vyprošťovacího speciálu na podvozku Tatra 815 z opavské stanice, společně s nimi podnikoví hasiči firmy TEVA a drážní hasiči z Ostravy Správy železnic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy