Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Střední škole hotelnictví a služeb a Vyšší odborné škole Opava se během letních prázdnin pilně pracovalo

  • Opava,

Ve Střední škole hotelnictví a služeb a Vyšší odborné škole Opava se během letních prázdnin pilně pracovalo. Rekonstrukce probíhala nejen v Domově mládeže, ale také ve školních jídelnách na Alšově ulici a v Matičním domě na Rybím trhu.

Na 1600 obědů denně nejen pro studenty, ale i pro zaměstnance opavských firem a širokou veřejnost, navaří školní jídelny Střední školy hotelnictví a služeb a Vyšší odborné školy v Opavě. Daří se jim to díky modernizaci a novému vybavení.


Martin Ruský, ředitel SŠHS a VOŠ, Opava: “Z hlediska školního stravování se snažíme dlouhodobě zavádět nové technologie, které zaměstnancům ve školní kuchyni, zejména kuchařkám usnadní tu jejich těžkou práci. Konkrétně se jednalo o vybavení výdejny, kde jsme pořídili nové technologie pro přípravu pokrmů, skladování pokrmů a výdej pokrmů přímo ve stravovací místnosti. Tím jsme chtěli strávníkům zlepšit podmínky."

Květoslava Bobalová, vedoucí jídelny v Matičním domě: “Tady na Matičním domě máme nové Elmy a nové smažící pánve, takže tahle technologie nám hodně pomáhá. Nová zařízení mají větší kapacitu, tím pádem můžeme vařit větší množství, protože vaříme 1200 obědů. Tady máme nové pánve smažící, na kterých smažíme. Děláme zeleninové základy, vaříme tady i masa různé.”

Jídelna na Alšově ulici slouží také jako středisko praktického vyučování pro žáky oboru kuchař, kteří se podílejí na přípravě pokrmů. I ta během prázdnin prošla modernizací.


anketa: studenti SŠHS a VOŠ, Opava: “Baví mě to hodně, protože jsme v praktice. Zkoušíme si jaké to je v kuchyni a rád chodím i na jiné provozy, třeba do restaurací a hodně mě to baví. Zkoušíme teď soutěže různě, dokonce nám to vyšlo, takže jedem do Prahy. Kolektiv tu je fajn. Je to paráda.”
“Je to parádní, dneska jsem dělal kuskus s takovou zeleninovou směsí a bylato poměrně zábava až na krájení zeleniny. Jinak to šlo.”

Lepší zázemí teď mají i studenti, kteří bydlí v Domově mládeže.


Martin Ruský, ředitel SŠHS a VOŠ, Opava: “Na Domově mládeže rekonstrukce obsahovala celkovou rekonstrukci 8 pokojů včetně vodovodního potrubí, odpadů a sociálních místností. Kapacita Domova mládeže je 110 lůžek a jsme plně vytíženi, přičemž 60 procent jsou žáci naší školy a dalších 40 procent jsou žáci opavských středních škol.”

Škola už má projekt na modernizaci výdejny na Vesně, která bude probíhat po etapách. Ta první začne po ukončení letošního školního roku.

Nahlásit chybu