Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kinům vládne Mezinárodní festival outdoorových filmů. V Opavě nabídl 8 filmů

  • Opava,

Do kin zamířil mezinárodní festival outdoorových filmů. Letos probíhá už 21. ročník během kterého návštěvníkům nabízí dobrodružství i adrenalin. Nevyhnul se ani Opavě.

Přes tisíc filmů z více než stovky zemí světa letos přišlo do soutěžního festivalu outdoorových filmů. Odborná porota jich vybrala přes 40, které se aktuálně promítají v našich kinech.

Jiří Kráčalík, ředitel MFOF: “Porota vybírala podle příběhů, podle kategorií, protože máme 4 kategorie. Sportovní film, horský film, horolezecký film, všechny filmy o horách. Potom to jsou všechny filmy o vodě, to znamená potápění, jachting a tak dále a pak dobrodružný cestopis. V rámci těch 4 kategorií porota vybírá filmy a přihlíží k tomu, aby byly zajímavé a měly nějaký příběh a měly co divákům říct.”

V Opavě návštěvníci festivalu během dvou dnů shlédli 8 filmů v kině Mír. Hlavním hostem slavnostního zahájení celého festivalu byl Jurij Tarča, který jako první Čech a dvacátý člověk na světě zvládl dvacetinásobného ironmana.

Jurij Tarča, ironman: “Ten dvacetinásobný, co jsem teď jel, vlastně tam byl limit 30 dnů. Za 30 dnů jsem musel absolvovat 76 km plavání, potom 3600 na kole a potom 844 km běh. To je vlastně dvacetinásobek klasického ironmanu a taktika, spaní, všechno i toaleta, všechno se do toho počítá. Zvládl jsem to za 26 a půl dne. Takže jsem měl ještě takový polštář. Je to dobrodružství pro mé tělo a mysl, tady je to také dobrodružství.”
Richard Konkolski, mořeplavec: “Outdoorové filmy to je něco šíleného. Nevím, jak to ti lidé mohou dělat. Pro mě je to zážitek a ladí to s mým duchem, dobrodružnou náladou i s mým psaním, prostě se životem.”

Mezinárodní festival outdoorových filmů bude probíhat až do 9. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu