Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakulta veřejných politik SU otevřela dveře zájemcům o studium. Ptát se mohli na vše, co je zajímá

Opava |  | Opavský expres

Blíží se období přijímacích zkoušek a vysoké školy po celé republice se tak otevírají zájemcům o studium. Den otevřených dveří uspořádala i Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.

Fakultu veřejných politik Slezské univerzity v Opavě zaplnili zájemci o studium na této prestižní škole. Měli tak jedinečnou možnost prohlédnout si celou budovu, seznámit se se studijními programy a zeptat se na vše, co je zajímá.

Lada Dobrovolná, mluvčí FVP SU: “Jsou tady odborníci a akademici z každého z ústavů, čili umí jim říct o každém studijním programu všechno co je zajímá, jsou tady lidé ze studijního oddělení. To znamená, že se můžou zeptat i na takové věci jako je například stravování, ubytování studentů, nebo výjezdy do zahraničí v rámci erasmu. Zájem je každoročně velký, což nás samozřejmě hodně těší.”

V rámci Dne otevřených dveří měli zájemci o studium možnost si prohlédnout i specializované učebny. Jako například Snoezelen nebo Dentální hygienu.

Yvetta Vrublová, vedoucí Ústavu nelékařských zdravotnických studií FVP SU: “Dentální hygiena, ta je zařízena opravdu jak zubní ambulance, kde se studenti učí pracovat jednak na fantomech, které tam máme a jednak i sami na sobě, kdy se dívají zda mají kámen, umí odstraňovat kámen. Zároveň i v těchto učebnách probíhá edukace.”
Kateřina Janků, pedagožka Ústavu speciální pedagogiky FVP SU: “Naše snoezelenová místnost je velmi jedinečnou místností. V ČR máme pouze dvě místnosti na vysokých školách, a to v Brně a u nás. Používáme ji pro studenty, používáme ji pro výuku, používáme ji pro vědu, ale také tady chodí veřejnost, chodí tady lidi z praxe. Snoezelen je multismyslová místnost, která slouží jako podpora, nebo terapie, nebo jako relaxační místnost velmi jedinečně pro individuální klienty a je velmi přizpůsobivou.”

Každý z ústavů fakulty na Dni otevřených dveří prezentoval své studijní programy.

Yvetta Vrublová, vedoucí Ústavu nelékařských zdravotnických studií FVP SU: “Náš ústav nelékařských zdravotnických studií nabízí v současné době 3 studijní programy. Všeobecná sestra, Pediatrické ošetřovatelství a Dentální hygiena. Všeobecná sestra i pediatrické ošetřovatelství je zároveň i v kombinované formě, dentální pouze v prezenční. Teď se nacházíme v učebně pro pediatrické ošetřovatelství, kde se studenti učí pečovat o novorozence, vlastně dítě od období novorozence až do období dospívání.”
anketa: návštěvníci Dne otevřených dveří: “Mi se tady líbí ty učebny, že je to takové moderní a podali jsme si přihlášky už na pediatrickou a na všeobecnou sestru a teďka se koukáme po těch učebnách. Líbí se nám to, je to tady hezké.”
“To ošetřovatelství, tu učebnu a už máme podané i přihlášky na dětskou a všeobecnou sestru.”

Kromě specializovaných učeben má Fakulta veřejných politik i výukový byt vybavený pomůckami pro handicapované a výslechovou místnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Kostel sv. Václava zažil inauguraci rektora Tomáše Gongola a dvou děkanů

20. května 2023 16:32 | Opava | Adéla Pluhaříková

Slezská univerzita v Opavě má nového rektora. Ve volbách jednohlasně zvítězil Tomáš Gongol. Vystřídal tak ve funkci Pavla Tuleju. Kromě nového rektora byli také inaugurováni děkani dvou fakult.

Jubilejní ročník festivalu Opavský páv představil desítky tuzemských i zahraničních filmů

31. května 2023 16:21 | Opava | Adéla Pluhaříková

Filmový festival studentských filmů Opavský páv oslavil desáté výročí. To že je páv celosvětově známí ukazovalo i množství přihlášených filmů, kterých bylo přes dvě stě. V rámci festivalu probíhaly kromě projekce také tematické workshopy, křest audioknihy nebo filmové kvízy či koncerty.

Studenti Slezské univerzity v Opavě natočili film o školách v Malém Tibetu

15. června 2023 21:09 | Opava | Jiří Cileček

Studenti oboru Multimediální techniky Slezské univerzity v Opavě přijali neobvyklou výzvu a v rámci svých bakalářských prací vyjeli v loňském roce do Ladakhu, který je také nazýván Malým Tibetem, aby tam natočili film o dětech, školách a přístupu ke vzdělání.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Zámek v Kravařích ukrýval unikátní průtokovou barokní lednici. Odhalila ji sonda při sanaci zdiva

10. dubna 2024 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na zámku v Kravařích zaznamenali unikátní objev. Průtokovou barokní chladničku, která se kdysi používala pro skladování potravin a nápojů okamžité spotřeby. Město ji chce upravit tak, aby si ji mohli návštěvníci zámku prohlédnout.

Opavští policisté opět společně darovali krev. SNO chybí dárci všech krevních skupin

10. dubna 2024 11:30 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Dražba výročních dresů opavských basketbalistů pomůže mobilnímu hospici Pokojný přístav

7. dubna 2024 16:18 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A u basketbalu ještě zůstaneme. Utkání s Nymburkem mělo charitativní podtext. Opavští basketbalisté do něj nastoupili ve speciálních červenobílých dresech s logem Opava 800, na které zároveň vyhlásili dražbu.

Opavské ZŠ patřily zápisům do prvních tříd. Loni přivítaly na 500 prvňáčků

6. dubna 2024 17:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě ve čtvrtek a v pátek probíhaly zápisy dětí do 1. tříd základních škol. Týkaly se dětí, které oslaví šesté narozeniny do konce srpna letošního roku. Zvolit si mohly jakoukoliv školu ve městě, přednost ale měly děti ze spádové oblasti.

Fakulta veřejných politik SU otevřela dveře zájemcům o studium. Ptát se mohli na vše, co je zajímá
Vydáno 21. února 2024 20:38, Opava, Yvona Fajtová
Blíží se období přijímacích zkoušek a vysoké školy po celé republice se tak otevírají zájemcům o studium. Den otevřených dveří uspořádala i Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.

Fakultu veřejných politik Slezské univerzity v Opavě zaplnili zájemci o studium na této prestižní škole. Měli tak jedinečnou možnost prohlédnout si celou budovu, seznámit se se studijními programy a zeptat se na vše, co je zajímá.

Lada Dobrovolná, mluvčí FVP SU: “Jsou tady odborníci a akademici z každého z ústavů, čili umí jim říct o každém studijním programu všechno co je zajímá, jsou tady lidé ze studijního oddělení. To znamená, že se můžou zeptat i na takové věci jako je například stravování, ubytování studentů, nebo výjezdy do zahraničí v rámci erasmu. Zájem je každoročně velký, což nás samozřejmě hodně těší.”

V rámci Dne otevřených dveří měli zájemci o studium možnost si prohlédnout i specializované učebny. Jako například Snoezelen nebo Dentální hygienu.

Yvetta Vrublová, vedoucí Ústavu nelékařských zdravotnických studií FVP SU: “Dentální hygiena, ta je zařízena opravdu jak zubní ambulance, kde se studenti učí pracovat jednak na fantomech, které tam máme a jednak i sami na sobě, kdy se dívají zda mají kámen, umí odstraňovat kámen. Zároveň i v těchto učebnách probíhá edukace.”
Kateřina Janků, pedagožka Ústavu speciální pedagogiky FVP SU: “Naše snoezelenová místnost je velmi jedinečnou místností. V ČR máme pouze dvě místnosti na vysokých školách, a to v Brně a u nás. Používáme ji pro studenty, používáme ji pro výuku, používáme ji pro vědu, ale také tady chodí veřejnost, chodí tady lidi z praxe. Snoezelen je multismyslová místnost, která slouží jako podpora, nebo terapie, nebo jako relaxační místnost velmi jedinečně pro individuální klienty a je velmi přizpůsobivou.”

Každý z ústavů fakulty na Dni otevřených dveří prezentoval své studijní programy.

Yvetta Vrublová, vedoucí Ústavu nelékařských zdravotnických studií FVP SU: “Náš ústav nelékařských zdravotnických studií nabízí v současné době 3 studijní programy. Všeobecná sestra, Pediatrické ošetřovatelství a Dentální hygiena. Všeobecná sestra i pediatrické ošetřovatelství je zároveň i v kombinované formě, dentální pouze v prezenční. Teď se nacházíme v učebně pro pediatrické ošetřovatelství, kde se studenti učí pečovat o novorozence, vlastně dítě od období novorozence až do období dospívání.”
anketa: návštěvníci Dne otevřených dveří: “Mi se tady líbí ty učebny, že je to takové moderní a podali jsme si přihlášky už na pediatrickou a na všeobecnou sestru a teďka se koukáme po těch učebnách. Líbí se nám to, je to tady hezké.”
“To ošetřovatelství, tu učebnu a už máme podané i přihlášky na dětskou a všeobecnou sestru.”

Kromě specializovaných učeben má Fakulta veřejných politik i výukový byt vybavený pomůckami pro handicapované a výslechovou místnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000041667/fakulta-verejnych-politik-su-otevrela-dvere-zajemcum-o-studium-ptat-se-mohli-na-vse-co-je-zajima