Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oznámil bombu na hlavním nádraží. Falešný poplach v Ostravě pozastavil vlakovou dopravu

Ostrava-město |

Hlavní vlakové nádraží v Ostravě muselo být v sobotu evakuováno. Policie přijala hlášení o bombě, zasáhly desítky policistů se psy. Hrozba se naštěstí nepotvrdila. Krátce poté kriminalisté dopadli volajícího. Šlo o 42letého muže, který byl silně opilý a zřejmě i pod vlivem drog. Teď mu hrozí až pět let vězení.

Zdroj: Policie ČR

Někdo zavolal, že je na hlavním nádraží v Ostravě bomba. V sobotu dopoledne přijala policie oznámení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V sobotu 18. října 2025 v dopoledních hodinách přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o uložení nástražného výbušného systému na hlavním vlakovém nádraží v Ostravě."

Policie brala situaci velmi vážně. Okamžitě začala s prohlídkou nádraží a okolí. Do akce se zapojily desítky policistů, strážníků a speciální psi na hledání výbušnin. Kvůli hrozbě muselo být z nádraží evakuováno skoro 80 osob. Zároveň byl na asi 30 minut úplně zastaven provoz vlaků. Bomba naštěstí nebyla reálná. Policie rychle dopadla anonymního volajícího. Muž byl nalezen v hotelovém pokoji, silně posilněn alkoholem i drogami. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k charakteru oznámení policisté z Moravskoslezského kraje přijali okamžitě nezbytné preventivní opatření. Započali s bezpečnostní prohlídkou vlakového nádraží, nástupišť a přilehlého okolí, do kterého se zapojily desítky policistů, strážníků, psi na vyhledávání výbušnin, ale také ostatní složky integrovaného záchranného systému. Současně jsme pátrali po anonymovi. Policisté nemohli ani na chvilku situaci na místě podcenit a vzhledem k tomu, že se na nádraží pohybovaly osoby, byla nutná jejich evakuace (téměř 80 osob). Také došlo k úplnému zastavení provozu na trati, a to zhruba na 30 minut. Naštěstí se anonymní výhružka nepotvrdila a žádný nástražný výbušný systém na vlakovém nádraží nebyl nalezen. Netrvalo dlouho a kriminalisté již měli směr k možnému podezřelému. Na základě předchozího souhlasu státního zástupce muži zákona zadrželi podezřelého schovaného v hotelovém pokoji v centru Ostravy. Jak se ukázalo, byl silně pod vlivem alkoholu. Jeho dechová zkouška vykázala přes 2,5 promile a test na drogy byl také pozitivní." 

Případ nyní řeší kriminalisté z Ostravy-Přívozu. Muž byl v minulosti trestán z podobného činu. Hrozí mu pobyt v cele až na 5 let. Obviněný nakonec přiznal vinu a projevil lítost nad svou nerozvážnou akcí. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Případ si do své gesce převzali kriminalisté z Ostravy-Přívozu. Provedli nezbytné procesní úkony, výslechy osob či ohledání místa činu. Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava v dané věci zahájil trestní stíhání 42letého muže, kterého obvinil ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Vzhledem k tomu, že byl muž za takový čin již v minulosti odsouzen a potrestán, nyní mu hrozí až pětileté vězení. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Obviněný nakonec s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. Svůj výslech ukončil slovy lítosti."

Ne každý se nachází v dobré životní situaci. Někteří lidé si podobnými činy přitahují pozornost, protože neví, jak dál. Je třeba myslet na to, že existují různé druhy sociální pomoci. Oznamování hrozby a výhružky nevyřeší žádný problém. Místo pomoci se dostaví cela. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nutno upozornit, že jakékoliv oznámení, které nese znaky vyhrožování, je policisty bráno zcela vážně a nelze ho nepodcenit. Byť se může osoba, která vyhrožuje, tímto domáhat například pozornosti, či může i tímto způsobem volat o pomoc (ze zdravotních důvodů, špatná rodinná situace, finanční situace atd.) vždy si musí uvědomit následky vyhrožování. Policisté k těmto opatřením přistupují okamžitě, kdy je zapojeno mnoho sil a prostředků. Je také důležité si uvědomit, že policisté mohou chybět tam, kde v danou chvíli budou více potřeba. Každá taková výhrůžka má charakter protiprávního jednání, za což může být oznamovatel potrestán."
Nahlásit chybu


K tématu

Soud potrestal anonyma za hrozby bombou školám v Havířově, Orlové a Petrovicích

11. března 2025 18:42 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Studenti havířovského gymnázia mohli na vlastní oči u okresního soudu sledovat hlavní líčení s 24letým mladíkem, který loni v září vyhrožoval několika školám bombovým útokem.

Soud potrestal muže, který vyhrožoval školám bombou. Líčení sledovali studenti

14. března 2025 10:28 | Havířov | Bára Kelnerová

Soud potrestal muže, který v loňském roce vyhrožoval bombou několika školám. Evakuováno muselo být téměř 900 lidí. Líčení se zúčastnili i studenti Gymnázia Studentská.

Pyrotechnik zneškodnil vyoranou sovětskou leteckou pumu z II. světové války

27. března 2025 18:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Daleko od neštěstí nebylo ve středu před obědem, když se při zemědělský pracích na polici u Velkých Hoštic na Opavsku v zemině objevila letecká puma.


Karviná připravuje lokalitu pro rodinné domy s kompletní potřebnou infrastrukturou

Včera 12:59 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná pokračuje v přípravě nové lokality pro rodinné domy v Karviné-Hranicích nad Vagónkou. Cílem je nabídnout klidné bydlení s dobrou dostupností a potřebnou infrastrukturou.

V Havířově by se měla dnes konat výměna na postu primátora

Dnes 8:14 | Havířov | Libor Běčák

V mimořádně svolaném termínu se dnes odpoledne sejdou zastupitelé města Havířova, aby zvolili nového primátora. Předpokládá se, že po rezignaci nebo odvolání Ondřeje Baránka město nově povede dosavadní radní Iveta Kočí Palkovská.

Ztratila se 69letá seniorka z Orlové, policie požádala veřejnost o pomoc

Včera 16:08 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Měla zdravotní problémy, mohla být dezorientovaná a neměla u sebe telefon. 69letou seniorku hledalo plno policistů, psovodi i dron. Policie se obrátila s žádostí o pomoc i na veřejnost. Naštěstí se žena včera večer našla.

Kočárek s miminkem srazilo na přechodu pro chodce auto

Včera 7:23 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nehoda, ze které běhá mráz po zádech. Maminka s miminkem v kočárku chtěla přejít přechod pro chodce ve Frýdku-Místku. Jenže kočárek srazilo auto. Na místo se sjeli záchranáři a přiletěl i vrtulník. Miminko skončilo v nemocnici. Dopravní situaci už řeší i vedení města. V ulici chystá úpravy a instalaci radaru na měření rychlosti.

Lidé v Havířově poslali 13 rozmanitých návrhů do participativního rozpočtu

Včera 11:33 | Havířov | Bára Kelnerová

V participativním rozpočtu letos lidé přišli s pestrou paletou nápadů napříč městskými částmi. Návrhy se teď budou postupně posuzovat a nakonec o nich opět rozhodnou sami obyvatelé v hlasování.

Ostravští policisté pronásledovali kradené auto. Dopadli muže bez řidičáku za necelých deset minut

Včera 10:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ukradený Mercedes ze Středních Čech se projížděl po ostravských cestách. Operační důstojník jeho pohyb okamžitě nahlásil hlídkám, které spolupracovaly na jeho dopadení. Pronásledování dopadlo úspěšně, za volantem seděl 50letý muž bez řidičáku. Odmítl test na alkohol a drogy. Celá akce trvala méně než 10 minut.

Naháč řídil dopravu na frekventované silnici v Opavě

26. ledna 2026 20:51 | Opava | Jiří Cileček

Úplně nahý stál u křižovatky a snažil se řídit dopravu. V jeden moment blokoval i přechod pro chodce. Lidé kolem se nestačili divit. Nakonec pro něj přijeli policisté i záchranka.

Čtyři vážné případy a nedostatek posádek. Operátoři ZZS zvládli zorganizovat pomoc

Včera 10:13 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Během třinácti minut došlo ke čtyřem vážným případům. Operátoři zdravotnické záchranné služby ve Frýdku-Místku museli zorganizovat poskytnutí pomoci. Díky jejich profesionální práci se podařilo ošetřit v krátké chvíli ženu v bezvědomí, podchlazeného muže, sražené pětiměsíční miminko v kočárku a muže s infarktem.

ADRA v Havířově už 10 let vaří polévku pro osoby bez přístřeší, klienti Nízkoprahového centra si ji pochvalují

Včera 13:00 | Havířov | Michal Slonina

Lidé bez domova mají i letos v Havířově možnost přilepšit si teplou polévkou. Tu pro ně už desátým rokem vaří dobrovolníci z humanitární organizace ADRA. Dvakrát týdně ji dováží i do Nízkoprahového denního centra na Šumbarku.

Kontrola parkování v Opavě zrychlila. Auto s kamerami na střeše zkontroluje tisíce aut za hodinu

26. ledna 2026 10:14 | Opava | Yvona Fajtová

Strážníci v Opavě zrychlili kontrolu parkování v modrých zónách. Pomáhá jim nové služební vozidlo vybavené kamerami, které při jízdě automaticky načítá registrační značky a porovnává je s databází. Kontroly jsou díky tomu rychlejší a efektivnější.

Nová sdílená klubovna na Sirotčí ulici ve Vítkovicích bude pro zájemce zdarma

Ve Vítkovicích vznikla nová sdílená klubovna zaměřená především na děti z lokality Sirotčí. Městský obvod ji otevřel ve spolupráci se sociálními organizacemi. Prostor nabídne doučování i volnočasové kroužky a zapojené organizace ho mohou využívat zdarma.

Do Ostravy se vrátí Smrt. Socha Jiřího Babíčka ozdobí předprostor krematoria

Včera 8:50 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Do Ostravy se po téměř 30 letech vrátí socha Smrti od Jiřího Babíčka. Původní dílo z pryskyřice bylo kvůli špatnému stavu odstraněno, ale tentokrát bude plastika vytvořena z bronzu. Unikátní je, že ji znovu tvoří Jiří Babíček, který už má 95 let. Smrt bude sedět před obřadní síní krematoria.

Na benzínce jí selhalo srdce. Zdravotník z FNO zachránil život seniorce

26. ledna 2026 12:53 | Ostrava-město | Anna Břenková

Zastavil na benzínce, aby natankoval. Když šel zaplatit, uviděl mezi regály ležet ženu. Zdravotník Daniel Geryk zachránil cestou z práce život 66leté ženě, které selhalo srdce. Daniel společně s kolemjdoucími bojovali o její život až do příjezdu sanitky. Ženu se podařilo úspěšně oživit. Pozdější vyšetření ukázalo, že za kolaps mohla plicní embolie.

Florbalistky Vítkovic padly až ve finále Poháru mistryň. Švédky byly nad jejich síly

26. ledna 2026 9:24 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravské RT Torax Aréně se o víkendu uskutečnil florbalový svátek. Ve finále Poháru mistryň domácí Vítkovice přivítaly nejlepší tým světa švédský Thorengruppen. Titul ale bohužel doma nezůstane. Švédky potvrdily roli favorita a rozstřílely Vítkovice 9:2.

Kumštkabinet v ostravské Vile Hanse Ulricha ukazuje krásy divadla

23. ledna 2026 12:35 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Unikátní a hravá expozice Kumštkabinet v centru Ostravy baví a vzdělává děti všech věkových kategorií. Vznikla ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů a je k vidění do konce února.

Kopal do skla na zastávce v Ostravě-Třebovicích. Nakonec strávil noc na záchytce

23. ledna 2026 10:17 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Opilý muž kopal do skleněné výplně na tramvajové zastávce v Ostravě-Třebovicích. Občan jeho nevhodné chování oznámil na policii. 41letý muž se přiznal až po tom, co byl konfrontován s kamerovým záznamem. Vzhledem k jeho stavu strávil noc na záchytce.

Oznámil bombu na hlavním nádraží. Falešný poplach v Ostravě pozastavil vlakovou dopravu
Vydáno 24. října 2025 10:00, Ostrava-město, Anna Břenková
Hlavní vlakové nádraží v Ostravě muselo být v sobotu evakuováno. Policie přijala hlášení o bombě, zasáhly desítky policistů se psy. Hrozba se naštěstí nepotvrdila. Krátce poté kriminalisté dopadli volajícího. Šlo o 42letého muže, který byl silně opilý a zřejmě i pod vlivem drog. Teď mu hrozí až pět let vězení.

foto: Policie ČR

Někdo zavolal, že je na hlavním nádraží v Ostravě bomba. V sobotu dopoledne přijala policie oznámení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V sobotu 18. října 2025 v dopoledních hodinách přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o uložení nástražného výbušného systému na hlavním vlakovém nádraží v Ostravě."

Policie brala situaci velmi vážně. Okamžitě začala s prohlídkou nádraží a okolí. Do akce se zapojily desítky policistů, strážníků a speciální psi na hledání výbušnin. Kvůli hrozbě muselo být z nádraží evakuováno skoro 80 osob. Zároveň byl na asi 30 minut úplně zastaven provoz vlaků. Bomba naštěstí nebyla reálná. Policie rychle dopadla anonymního volajícího. Muž byl nalezen v hotelovém pokoji, silně posilněn alkoholem i drogami. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k charakteru oznámení policisté z Moravskoslezského kraje přijali okamžitě nezbytné preventivní opatření. Započali s bezpečnostní prohlídkou vlakového nádraží, nástupišť a přilehlého okolí, do kterého se zapojily desítky policistů, strážníků, psi na vyhledávání výbušnin, ale také ostatní složky integrovaného záchranného systému. Současně jsme pátrali po anonymovi. Policisté nemohli ani na chvilku situaci na místě podcenit a vzhledem k tomu, že se na nádraží pohybovaly osoby, byla nutná jejich evakuace (téměř 80 osob). Také došlo k úplnému zastavení provozu na trati, a to zhruba na 30 minut. Naštěstí se anonymní výhružka nepotvrdila a žádný nástražný výbušný systém na vlakovém nádraží nebyl nalezen. Netrvalo dlouho a kriminalisté již měli směr k možnému podezřelému. Na základě předchozího souhlasu státního zástupce muži zákona zadrželi podezřelého schovaného v hotelovém pokoji v centru Ostravy. Jak se ukázalo, byl silně pod vlivem alkoholu. Jeho dechová zkouška vykázala přes 2,5 promile a test na drogy byl také pozitivní." 

Případ nyní řeší kriminalisté z Ostravy-Přívozu. Muž byl v minulosti trestán z podobného činu. Hrozí mu pobyt v cele až na 5 let. Obviněný nakonec přiznal vinu a projevil lítost nad svou nerozvážnou akcí. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Případ si do své gesce převzali kriminalisté z Ostravy-Přívozu. Provedli nezbytné procesní úkony, výslechy osob či ohledání místa činu. Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava v dané věci zahájil trestní stíhání 42letého muže, kterého obvinil ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Vzhledem k tomu, že byl muž za takový čin již v minulosti odsouzen a potrestán, nyní mu hrozí až pětileté vězení. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Obviněný nakonec s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. Svůj výslech ukončil slovy lítosti."

Ne každý se nachází v dobré životní situaci. Někteří lidé si podobnými činy přitahují pozornost, protože neví, jak dál. Je třeba myslet na to, že existují různé druhy sociální pomoci. Oznamování hrozby a výhružky nevyřeší žádný problém. Místo pomoci se dostaví cela. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nutno upozornit, že jakékoliv oznámení, které nese znaky vyhrožování, je policisty bráno zcela vážně a nelze ho nepodcenit. Byť se může osoba, která vyhrožuje, tímto domáhat například pozornosti, či může i tímto způsobem volat o pomoc (ze zdravotních důvodů, špatná rodinná situace, finanční situace atd.) vždy si musí uvědomit následky vyhrožování. Policisté k těmto opatřením přistupují okamžitě, kdy je zapojeno mnoho sil a prostředků. Je také důležité si uvědomit, že policisté mohou chybět tam, kde v danou chvíli budou více potřeba. Každá taková výhrůžka má charakter protiprávního jednání, za což může být oznamovatel potrestán."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000051285/oznamil-bombu-na-hlavnim-nadrazi-falesny-poplach-v-ostrave-pozastavil-vlakovou-dopravu