Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Slezská Ostrava udělají ročně pro obvod práce za 70 milionů korun

Ostrava-Slezská Ostrava |

Udržování místních komunikací a chodníků, veřejné zeleně a další činnosti v průběhu celého roku. To je práce pro Technické služby Slezská Ostrava. Obvod do nich investuje ročně až 70 milionů korun a výhodou je, že městská společnost mu tak zajistí řadu služeb pod jednou střechou.

Slezská Ostrava je rozlohou největší městský obvod s územím větším než 4 000 hektarů. Starat se o takovou plochu není jednoduché, a proto obvod využívá služeb své městské obchodní společnosti.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "V rámci zimní údržby je to 120 kilometrů chodníků a asi 100 kilometrů komunikací druhé a třetí třídy, které udržujeme. Disponujeme obrovským vozovým parkem pro zimní údržbu. Většinou jsou to multifunkční vozy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Technické služby Slezská Ostrava jsou pro městský obvod velmi zásadní. Zajišťují celoroční práci, zejména tedy údržbu komunikací, zeleně, ale také některých hřbitovů. Mimo jiné zajištují také zimní údržbu. V čemž je velká výhoda, protože jiné městské obvody zimní údržbu soutěží a dělají ji tak různé firmy. Kdežto pro městský obvod Slezská Ostrava zajišťuje údržbu dlouhodobě právě společnost Technické služby Slezská Ostrava. Což skýtá mnoho výhod zejména v tom, že pracovníci technických služeb znají městský obvod. Vědí, kde je potřeba zimní údržbu vykonávat nějakým zvláštním způsobem nebo třeba intenzivněji a samozřejmě je ta zimní údržba následně vykonávána lépe a občané si také méně stěžují na to, že třeba zimní údržba není někde dokonale provedena."

Společnost má 65 zaměstnanců a v průběhu roku přibírá i sezónní pracovníky. Má také kompletní technické vybavení. Od strojů pro zemní práce přes údržbu zeleně až po ořezy dřevin.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "Slezská, víte, že je nejzelenějším obvodem. Má asi 1 500 hektarů zeleně, takže v létě kosíme velkou zelenou plochu. Máme i svoji kompostárnu, což vidím taky jako velké plus. Protože likvidujeme kompost ve vlastní kompostárně. Máme samozřejmě na takové velké plochy a v kopcovitém terénu, obrovské horské, tady za mnou, traktory, které vždycky kombinujeme, aby ty stroje byly celoročně využité."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Technické služby stojí městský obvod ročně něco mezi 60 až 70 miliony korun, kdy zároveň kromě těch běžných údržbových prací, provádějí také opravy chodníků a komunikací, pro městský obvod. A také pro městský obvod Radvanice a Bartovice."
Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "Musím říct, že velkou devizou každého obvodu je, mít ty svoje technické služby, takové to zázemí. Když se podíváte, tak samozřejmě disponujeme velkým technickým parkem, komunální technikou. A můžeme poskytnou obvodu veškeré služby, které obvod potřebuje. To znamená veškerou údržbu. Mají všechno pod jednou střechou."

Technické služby fungují na území obvodu už 28 let. V roce 2015 proběhla rekonstrukce hlavní budovy, která výrazně snížila energetickou náročnost. Postupně se také investuje do nových strojů a vybavení.

Nahlásit chybu


K tématu

Technické služby Frýdek-Místek mají na zimní údržbu v zásobě 1 500 tun soli

30. listopadu 2023 12:42 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Zimní údržba letos začala o něco dřív. Ale Technické služby Frýdek-Místek na ni byly tradičně připraveny už od začátku listopadu. V zásobě měli nakoupeno 1 500 tun soli a další posypová materiál. Tradičně se ve městě starají o zhruba 435 kilometrů různých komunikací a chodníků.

Technické služby v Havířově dokončují přípravu na zimu, hala na posypový materiál musí projít opravou

7. listopadu 2023 11:00 | Havířov | Bára Kelnerová

Technické služby v Havířově se na letošní zimu začaly připravovat už v létě. Materiálu prý proto mají dostatek. V tomto roce se ale musely potýkat s nečekanými komplikacemi.

Slezská Ostrava Je na zimu dobře připravena. O sjízdnost silnic i chodníky se starají technické služby

27. listopadu 2023 9:11 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Zima už se začala projevovat nejen nízkými teplotami, ale i sněžením, což působí komplikace řidičům i chodcům. Silničáři tak už mají napilno a vysolili nejeden sypač. Ve Slezské Ostravě se o údržbu silnic a chodníků starají vlastní technické služby, které jsou na zimu dobře připraveny.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Technické služby Slezská Ostrava udělají ročně pro obvod práce za 70 milionů korun
Vydáno 14. února 2023 15:02, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Udržování místních komunikací a chodníků, veřejné zeleně a další činnosti v průběhu celého roku. To je práce pro Technické služby Slezská Ostrava. Obvod do nich investuje ročně až 70 milionů korun a výhodou je, že městská společnost mu tak zajistí řadu služeb pod jednou střechou.

Slezská Ostrava je rozlohou největší městský obvod s územím větším než 4 000 hektarů. Starat se o takovou plochu není jednoduché, a proto obvod využívá služeb své městské obchodní společnosti.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "V rámci zimní údržby je to 120 kilometrů chodníků a asi 100 kilometrů komunikací druhé a třetí třídy, které udržujeme. Disponujeme obrovským vozovým parkem pro zimní údržbu. Většinou jsou to multifunkční vozy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Technické služby Slezská Ostrava jsou pro městský obvod velmi zásadní. Zajišťují celoroční práci, zejména tedy údržbu komunikací, zeleně, ale také některých hřbitovů. Mimo jiné zajištují také zimní údržbu. V čemž je velká výhoda, protože jiné městské obvody zimní údržbu soutěží a dělají ji tak různé firmy. Kdežto pro městský obvod Slezská Ostrava zajišťuje údržbu dlouhodobě právě společnost Technické služby Slezská Ostrava. Což skýtá mnoho výhod zejména v tom, že pracovníci technických služeb znají městský obvod. Vědí, kde je potřeba zimní údržbu vykonávat nějakým zvláštním způsobem nebo třeba intenzivněji a samozřejmě je ta zimní údržba následně vykonávána lépe a občané si také méně stěžují na to, že třeba zimní údržba není někde dokonale provedena."

Společnost má 65 zaměstnanců a v průběhu roku přibírá i sezónní pracovníky. Má také kompletní technické vybavení. Od strojů pro zemní práce přes údržbu zeleně až po ořezy dřevin.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "Slezská, víte, že je nejzelenějším obvodem. Má asi 1 500 hektarů zeleně, takže v létě kosíme velkou zelenou plochu. Máme i svoji kompostárnu, což vidím taky jako velké plus. Protože likvidujeme kompost ve vlastní kompostárně. Máme samozřejmě na takové velké plochy a v kopcovitém terénu, obrovské horské, tady za mnou, traktory, které vždycky kombinujeme, aby ty stroje byly celoročně využité."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Technické služby stojí městský obvod ročně něco mezi 60 až 70 miliony korun, kdy zároveň kromě těch běžných údržbových prací, provádějí také opravy chodníků a komunikací, pro městský obvod. A také pro městský obvod Radvanice a Bartovice."
Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technické služby, Slezská Ostrava: "Musím říct, že velkou devizou každého obvodu je, mít ty svoje technické služby, takové to zázemí. Když se podíváte, tak samozřejmě disponujeme velkým technickým parkem, komunální technikou. A můžeme poskytnou obvodu veškeré služby, které obvod potřebuje. To znamená veškerou údržbu. Mají všechno pod jednou střechou."

Technické služby fungují na území obvodu už 28 let. V roce 2015 proběhla rekonstrukce hlavní budovy, která výrazně snížila energetickou náročnost. Postupně se také investuje do nových strojů a vybavení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000035705/technicke-sluzby-slezska-ostrava-udelaji-rocne-pro-obvod-prace-za-70-milionu-korun