Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Ostrava-Slezská Ostrava |  | Slezskoostravský expres

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Akademie Baníku Ostrava uspořádala společně s asociací FAČR už potřetí konferenci fotbalových trenérů s cílem předávat znalosti a zkušenosti s tréningem. Ve středu 8.5. se zájemci a školitelé sešli na slezskoostravských Bazalech.

Radim Kovář, šéftrenér mládeže FC Baník Ostrava: „Reprezentační trenéři přednášejí své principy hry jednotlivých mládežnických kategorií reprezentantů. Přišli nám tady představit nové poznatky.“
Aleš Křeček, trenér U18 České republiky: „Zaprvé chci říct, že jsem hrozně rád, že jsem se sem po nějaké době vrátil, protože jsem tady působil rok a půl v krásném období, kdy jsme postupovali do první ligy, takže se sem vždycky rád vracím. Naše téma mělo trochu inspirovat trenéry, jak se chovat na poslední třetině hřiště z hlediska ofenzivy i defenzivy. Za nás je to dost důležité a těžké téma.“

Přednášející měli 45 minut na vysvětlení teorie a dalších 45 na představení praxe. Praktické části se účastnila i mládež Baníku, která předvedla, jak daná tréninková jednotka vypadá. Hlavní host letos dorazil z úspěšného španělského klubu Sevilla.

José Ramón Collado, šéftrenér mládeže FC Sevilla: „Posledních 5, 10 let se v naší akademii snažíme o rozvoj svých hráčů. Zvyšujeme úroveň opravdu mnoha fotbalistů. A teď jsem tady, abych se pokusil inspirovat další trenéry a abych jim tady v České republice ukázal naši metodologii a nápady našeho španělského klubu.“

Konference mívá každým rokem vysokou účast, která navíc stále stoupá.

Radim Kovář, šéftrenér mládeže FC Baník Ostrava: „Jsme spokojení a nadšení, ale největší přínos je pro nás to, že se tu setká několik desítek, respektive přes sto trenérů. Ti trenéři se setkají, diskutují se sebou, a to si myslím, že je to hlavní gró – výměna poznatků mezi sebou.“
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: „Trenérskou konferenci podporujeme již od samého počátku, tedy od prvního ročníku, a to nejen finančně, ale samozřejmě i propagací této jedinečné akce. Jedná se opravdu o zajímavou akci, která je určená zejména pro trenéry mládeže nejen z Ostravska, ale i z širšího okolí. Jezdí sem zajímaví trenéři i ze zahraničí, kteří mohou předat našim českým trenérům zkušenosti ze své práce, a mohou nám pomoci v tom, aby se v našich klubech lépe pracovalo právě s mládeží.“

V minulosti se konference účastnili třeba i trenéři FC Norimberk, nebo West Ham United.

Nahlásit chybu


K tématu

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

28. února 2024 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly

13. února 2024 15:00 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

Na Bazalech se konal mezinárodní turnaj fotbalových nadějí i s pořádnou diváckou kulisou

5. září 2023 11:29 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Tři desítky velmi mladých fotbalových týmů z ČR, Slovenska a Polska - ve věkových kategoriích sedmi a osmi let - si zahrály na ostravském stadionu Bazaly Mezinárodní turnaj přípravek U7 a U8. V příjemné sportovní kulise s několika stovkami fandících rodičů a dalších diváků z hlavní tribuny.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla
Vydáno 15. května 2024 11:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Akademie Baníku Ostrava uspořádala společně s asociací FAČR už potřetí konferenci fotbalových trenérů s cílem předávat znalosti a zkušenosti s tréningem. Ve středu 8.5. se zájemci a školitelé sešli na slezskoostravských Bazalech.

Radim Kovář, šéftrenér mládeže FC Baník Ostrava: „Reprezentační trenéři přednášejí své principy hry jednotlivých mládežnických kategorií reprezentantů. Přišli nám tady představit nové poznatky.“
Aleš Křeček, trenér U18 České republiky: „Zaprvé chci říct, že jsem hrozně rád, že jsem se sem po nějaké době vrátil, protože jsem tady působil rok a půl v krásném období, kdy jsme postupovali do první ligy, takže se sem vždycky rád vracím. Naše téma mělo trochu inspirovat trenéry, jak se chovat na poslední třetině hřiště z hlediska ofenzivy i defenzivy. Za nás je to dost důležité a těžké téma.“

Přednášející měli 45 minut na vysvětlení teorie a dalších 45 na představení praxe. Praktické části se účastnila i mládež Baníku, která předvedla, jak daná tréninková jednotka vypadá. Hlavní host letos dorazil z úspěšného španělského klubu Sevilla.

José Ramón Collado, šéftrenér mládeže FC Sevilla: „Posledních 5, 10 let se v naší akademii snažíme o rozvoj svých hráčů. Zvyšujeme úroveň opravdu mnoha fotbalistů. A teď jsem tady, abych se pokusil inspirovat další trenéry a abych jim tady v České republice ukázal naši metodologii a nápady našeho španělského klubu.“

Konference mívá každým rokem vysokou účast, která navíc stále stoupá.

Radim Kovář, šéftrenér mládeže FC Baník Ostrava: „Jsme spokojení a nadšení, ale největší přínos je pro nás to, že se tu setká několik desítek, respektive přes sto trenérů. Ti trenéři se setkají, diskutují se sebou, a to si myslím, že je to hlavní gró – výměna poznatků mezi sebou.“
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: „Trenérskou konferenci podporujeme již od samého počátku, tedy od prvního ročníku, a to nejen finančně, ale samozřejmě i propagací této jedinečné akce. Jedná se opravdu o zajímavou akci, která je určená zejména pro trenéry mládeže nejen z Ostravska, ale i z širšího okolí. Jezdí sem zajímaví trenéři i ze zahraničí, kteří mohou předat našim českým trenérům zkušenosti ze své práce, a mohou nám pomoci v tom, aby se v našich klubech lépe pracovalo právě s mládeží.“

V minulosti se konference účastnili třeba i trenéři FC Norimberk, nebo West Ham United.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000043054/slezskoostravske-bazaly-hostily-trenerskou-konferenci-prednasel-i-trener-spanelskeho-fc-sevilla