Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravskou ZOO ovládly halloweenské kostýmy a masky, průvodu se účastnily tisíce návštěvníků

Ostrava-Slezská Ostrava |

Zoo Ostrava oslavila Halloween zábavnými strašidelnými a podzimními aktivitami i oblíbeným lampionovým průvodem. Toho se letos zúčastnilo přes tři a půl tisíce návštěvníků, kteří mohli díky prodloužené otevírací době zažít nezapomenutelnou atmosféru potemnělé zoo.

Lampionový průvod, dlabání dýní, výroba lojových příkrmů pro zvěř, nebo třeba program o vyhubených druzích – nejen to mohli zažít návštěvníci halloweenské akce v ostravské zoologické zahradě. Podzimní oslavy Halloweenu jsou jedním z tradičních a oblíbených programů.

Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava: „Historie lampionového průvodu a halloweenských aktivit v Zoo Ostrava je téměř dvacetiletá. Je pravda, že první ročníky byly velmi komorní, kdy to byl takový skromný několika desítek hlavý průvod a jsme nesmírně rádi, že to po letech přerostlo do takové poměrně obří akce, kdy se za příznivého počasí přijde podívat i několik tisíc lidí.“

V letošním roce se akce zúčastnily téměř čtyři tisíce návštěvníků a nejvíc se těšili na průvod. Ten vyrazil od hlavní brány ještě za světla a ovládly ho stovky originálních masek a kostýmů.

anketa, návštěvníci akce: „No dívejte, ono je po halloweenu, já jsem sháněl, co bylo. Takže mám vlastně pracovní vestu, světýlka ze stromečku a tohle stálo sto korun v papírnictví. Svíčku jsme někde našli, a to je asi všechno.“
anketa, návštěvníci akce: „Na lampionovém průvodu jsem poprvé. Jsem tady hlavně kvůli malé.“
anketa, návštěvníci akce: „Moc se těším na ten průvod.“
anketa, návštěvníci akce: „Těším se a ducha mám, protože se mi to líbilo a je to takový jednoduchý kostým.“
anketa, návštěvníci akce: „Tak hlavně jsme tu kvůli dětí, ale já si v kostýmech taky libuji, takže jsme tady šli tak všichni hromadně s celou rodinkou.“
anketa, návštěvníci akce: „Nejvíc se těším, až bude hlavně tma.“
anketa, návštěvníci akce: „My jsme přišli hlavně na lampionový průvod, malý se těšil. Už jsme tady druhý ročník, takže minulý rok jsme byli poprvé, bylo to parádní, malý si to užil. Vždycky mají lampiony i dospělí, takže jsme si to přišli užít znova.“
anketa, návštěvníci akce: „Těšili jsme se hodně a máme na sobě takové masky, protože nám to přišlo nejvíc halloweenské a hodně krvavé. A hodně lehké. Zkoušeli jsme to už dva dny před tím, takže nám to teď trvalo hodinu.“

Celý průvod byl jako tradičně ukončen na symbolickém hřbitově vyhubených zvířat, kde za ně mohli návštěvníci taky zapálit svíčku.

Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava: „Vlastně symbolizuje několik málo zástupců, kteří byli opravdu v důsledku lidské činnosti vyhubeni v poměrně nedávné době, v 16. století, ale také na konci toho minulého. Jsou jakýmsi mementem pro to, aby těch zvířat na tom symbolickém hřbitově nepřibývalo více.“

Návštěvníci si mohli zoo užít netradičně i díky prodloužené otevírací době. Zahrada zůstala otevřená až do 18 hodin a zájemci tak mohli zažít atmosféru potemnělé zoo osvětlené lampami a vydlabanými dýněmi.

Nahlásit chybu


K tématu

Školáci si užili pololetní prázdniny v zoo, čekal je i malý dárek za vysvědčení

7. února 2025 17:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Zoo Ostrava přichystala v pátek speciální program pro všechny školáky a školačky. V rámci pololetních prázdnin je v zoologické čekala zábava i nové poznatky. Hned u vstupu si navíc mohli vyzvednout malý dárek.

ZOO Ostrava měla rekordní rok. I díky počasí byla návštěvnost znovu překonána

27. ledna 2025 12:32 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravská zoologická zahrada má za sebou další úspěšný rok. Znovu byla překonána rekordní návštěvnost z roku 2023. Podařilo se odchovat přes 1 500 mláďat a byla mezi nimi řada velmi vzácných zvířat.

Zoologickou zahradu v Ostravě navštívilo loni rekordních 630 577 lidí

20. ledna 2025 15:45 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostravská zoologická zahrada má za sebou další úspěšný rok. I přesto, že byl areál kvůli silné vichřici a záplavám několik dní uzavřený veřejnosti, byla překonána rekordní návštěvnost z roku 2023. Podařilo se odchovat přes 1 500 mláďat a byla mezi nimi řada velmi vzácných a raritních odchovů. 33 z nich bylo vypuštěno do přírody.


Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

Včera 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Včera 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

Včera 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

13. prosince 2025 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

13. prosince 2025 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

13. prosince 2025 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Minikino v centru Ostravy bavilo děti z dětských domovů

12. prosince 2025 12:54 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Centrum kultury a vzdělávání pořádá celoročně řadu akcí napříč nekomerční kulturou. Provozuje Vilu Hanse Ulricha, Klub Parník, Klub Atlantik a v neposlední řadě Minikino. Právě tam se odehrálo předvánoční pohádkové dopoledne pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje s názvem Děti nás všech.

Ostravští futsalisté přivezli zkušenosti z Brazílie

12. prosince 2025 11:17 | Ostrava-Jih | Pavel Straka

Futsalisté ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se vrátili z mistrovství světa v Brazílii. Užili si atmosféru špičkového turnaje a rozhodně nezklamali.

Mariánské Hory jsou v plné zimní pohotovosti. V posledních letech investovaly do nové techniky a navýšily počet zaměstnanců

12. prosince 2025 11:13 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Zimní údržba je v plném proudu a první sněhové epizody už prověřily připravenost obvodů na Ostravsku. V Mariánských Horách a Hulvákách je od listopadu v platnosti plán zimní údržby a do terénu už několikrát vyjela komunální technika.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

11. prosince 2025 17:33 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

11. prosince 2025 17:19 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Schody u kostela sv. Mikuláše opět slouží veřejnosti. Opravy si vyžádaly téměř 5 mil. Kč

11. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

U kostela svatého Mikuláše v Porubě skončila kompletní rekonstrukce schodů a části opěrné zdi. Oprava byla nutná poté, co se v srpnu roku 2023 vlivem dešťů a narušené statiky část zdi sesunula.

Ostravskou ZOO ovládly halloweenské kostýmy a masky, průvodu se účastnily tisíce návštěvníků
Vydáno 6. listopadu 2024 11:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Zoo Ostrava oslavila Halloween zábavnými strašidelnými a podzimními aktivitami i oblíbeným lampionovým průvodem. Toho se letos zúčastnilo přes tři a půl tisíce návštěvníků, kteří mohli díky prodloužené otevírací době zažít nezapomenutelnou atmosféru potemnělé zoo.

Lampionový průvod, dlabání dýní, výroba lojových příkrmů pro zvěř, nebo třeba program o vyhubených druzích – nejen to mohli zažít návštěvníci halloweenské akce v ostravské zoologické zahradě. Podzimní oslavy Halloweenu jsou jedním z tradičních a oblíbených programů.

Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava: „Historie lampionového průvodu a halloweenských aktivit v Zoo Ostrava je téměř dvacetiletá. Je pravda, že první ročníky byly velmi komorní, kdy to byl takový skromný několika desítek hlavý průvod a jsme nesmírně rádi, že to po letech přerostlo do takové poměrně obří akce, kdy se za příznivého počasí přijde podívat i několik tisíc lidí.“

V letošním roce se akce zúčastnily téměř čtyři tisíce návštěvníků a nejvíc se těšili na průvod. Ten vyrazil od hlavní brány ještě za světla a ovládly ho stovky originálních masek a kostýmů.

anketa, návštěvníci akce: „No dívejte, ono je po halloweenu, já jsem sháněl, co bylo. Takže mám vlastně pracovní vestu, světýlka ze stromečku a tohle stálo sto korun v papírnictví. Svíčku jsme někde našli, a to je asi všechno.“
anketa, návštěvníci akce: „Na lampionovém průvodu jsem poprvé. Jsem tady hlavně kvůli malé.“
anketa, návštěvníci akce: „Moc se těším na ten průvod.“
anketa, návštěvníci akce: „Těším se a ducha mám, protože se mi to líbilo a je to takový jednoduchý kostým.“
anketa, návštěvníci akce: „Tak hlavně jsme tu kvůli dětí, ale já si v kostýmech taky libuji, takže jsme tady šli tak všichni hromadně s celou rodinkou.“
anketa, návštěvníci akce: „Nejvíc se těším, až bude hlavně tma.“
anketa, návštěvníci akce: „My jsme přišli hlavně na lampionový průvod, malý se těšil. Už jsme tady druhý ročník, takže minulý rok jsme byli poprvé, bylo to parádní, malý si to užil. Vždycky mají lampiony i dospělí, takže jsme si to přišli užít znova.“
anketa, návštěvníci akce: „Těšili jsme se hodně a máme na sobě takové masky, protože nám to přišlo nejvíc halloweenské a hodně krvavé. A hodně lehké. Zkoušeli jsme to už dva dny před tím, takže nám to teď trvalo hodinu.“

Celý průvod byl jako tradičně ukončen na symbolickém hřbitově vyhubených zvířat, kde za ně mohli návštěvníci taky zapálit svíčku.

Šárka Nováková, tisková mluvčí Zoo Ostrava: „Vlastně symbolizuje několik málo zástupců, kteří byli opravdu v důsledku lidské činnosti vyhubeni v poměrně nedávné době, v 16. století, ale také na konci toho minulého. Jsou jakýmsi mementem pro to, aby těch zvířat na tom symbolickém hřbitově nepřibývalo více.“

Návštěvníci si mohli zoo užít netradičně i díky prodloužené otevírací době. Zahrada zůstala otevřená až do 18 hodin a zájemci tak mohli zažít atmosféru potemnělé zoo osvětlené lampami a vydlabanými dýněmi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000045809/ostravskou-zoo-ovladly-halloweenske-kostymy-a-masky-pruvodu-se-ucastnily-tisice-navstevniku