V centru Ostravy rozkvetou v příštím roce barevné koberce. Postará se o ně speciální bylinná směs

Cingrův sad, Sadová a Komenského sady...tři lokality z patnácti, kde centrální obvod pěstuje luční trávníky, se teď na podzim osévají. Odborníci doporučili přesnou skladbu bylin, které pomohou odstranit nežádoucí vysokou trávu a naopak podpoří rozmanitost květů v příštím roce.

“Na našich kontrolních dnech, které jsme měli na luční trávníky, jsme dostali doporučení právě na tuto směs. Jedná se o směs bylin a bylinku kokrhel, která vyruší vysoké trávy,” vysvětlil Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz.

“Je to poměrně náročné, my jsme si směs objednali. Speciální firma nám ji podle našich požadavků namíchala,” doplnila  Martina Kittnerová, Technické služby Moravská Ostrava a Přívoz.

Luční trávníky jsou v centru Ostravy založeny ve středu lokality s přesným ohraničením od dalšího území. Také proto kokrhel lučenec technické služby vysévají do středu louky, bylina se pak sama rozšíří i do dalších míst. Nejdříve se ale musí půda rozhrábnout radlicí, teprve potom se semena správně v půdě usadí.

“Ten trávník už je hodně hustý, takže potřebujeme travní drn lehce rozrušit, aby se semena měla šanci ujmout,” vysvětlila M. Kittnerová. “Plochy, kde necháváme luční trávníky, jsou malinké, uvidíme v budoucnu, jestli najdeme další vhodná místa, budeme nad tím přemýšlet do konce roku,” řekl místostarosta Řeha.

Aktuálně je v centru Ostravy na 15 místech necelý hektar lučních trávníků, které do centra města přitáhly rozmanitost květů, hmyz a zvýšení biodiverzity.  
Středozem slaví narozeniny/7. narozeniny Malého světa techniky U6

Dnes 10:00 - 21:04
Ostrava, Malý svět techniky U6, Ostrava

PODZIMNÍ OZVĚNY / cestovatelsko-hudební festival

Dnes 12:00 - 21:04
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Jaká byla sametová revoluce v Ostravě? / beseda + koncert

Dnes 15:00 - 21:04
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků