Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz ušetří na výdajích a pustí se do rekonstrukce Minikrajiny Fifejdy

Obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se finančně uleví. Už nebude muset vynakládat miliony korun na opravy věžového domu na Ostrčilově ulici, který mu byl svěřen do péče v roce 2012. Rozhodli o tom zastupitelé.

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Co se nám doopravdy podařilo, tak je odsvěřit věžový dům Ostrčilova, na jehož rekonstrukci ani případnou demolici nemá náš městský obvod finanční prostředky. A myslím si, mimochodem, už jsem to říkala i dříve, že svěření tohoto objektu městskému obvodu v roce 2012 byla chyba. Neboť od této doby nám bohužel tento dům generoval pouze samé náklady a žádné příjmy.”

Jedním z dalších bodů posledního zasedání zastupitelstva byla i revitalizace uměleckého díla Kurta Gebauera Minikrajina Fifejdy, kterému se lidově říká Indiánské městečko. Postaveno bylo v 70. letech a první úpravy tady proběhly v roce 2012.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V roce 2018 byl připravený projekt, který je rozsáhlejší, přes 3 miliony korun. V roce 2020 došlo k první částečně etapě opravy. To byly ty mostky, lávky, což byl zejména truhlářské práce a teď nás čeká ta druhá, větší část. Suma sumárum, ta cena je asi 3 miliony korun odhadovaná s tím, že jsou to ceny z roku 2018, takže můžeme počítat, že teď to bude trochu vícero.”

Pokud vše půjde dobře Minikrajina Fifejdy se už brzy otevře ve své plné kráse. Jde o oblíbenou atrakci, která zároveň slouží jako dětské hřiště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy