Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Houpačka pro hendikepované v Sadu Milady Horákové, didaktické hry. Nápady občanů centra Ostravy už se realizují

V obvodu Moravská Ostrava a Přívoz postupně realizují vítězné projekty z loňského ročníku participativního rozpočtu. Celkem se jedná o 4 nápady obyvatel, které se lidem líbily nejvíce. Dva z nich už jsou hotovy.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My stojíme u houpačky pro hendikepované, což je jeden ze 4 projektů participativního rozpočtu z loňského roku, který jsme aktuálně realizovali. Měl by se otevírat zhruba v polovině příštího týdne.”

Chybí už jen nainstalovat ceduli s provozním řádem. Zrealizovaný už je také projekt u ZŠ Ostrčilova.

Pavla Beňová, vedoucí školní družiny, ZŠ Ostrčilova: “Cílem participativního rozpočtu bylo zvelebit prostředí školy a vytvořit tady freetime zónu nejen pro děti, ale i pro rodiče. Je to určeno primárně pro školu, ale také pro SVČ a obyvatele, kteří zde bydlí. Najdete tady zrekonstruované lavičky, přidané lavičky, didaktické hry na chodníku, nové květináče, plus také odpadkové koše na tříděný odpad.”

Didaktické hry si v rámci výtvarné výchovy vymýšleli žáci školy. Už brzy k nim přibudou i cedulky s návody.

Další dva projekty budou realizovány v Komenského sadech a na Fifejdách, kde bude mimo jiné discgolfové hřiště a freetime zóna.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz:: “Komenského sady se teprve doprojektovávají, ale bude to samozřejmě hotové do konce roku. Jsou tam hamaky naplánované a mlžítka. V letošním roce jsme přijali 6 nových projektů, které aktuálně posuzujeme.”

Které z nich postoupí do hlasování, o tom bude jasno do poloviny září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy