Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci Bělského lesa napadají řidiče. Osobním autům i motorkám je ale vjezd povolen

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese se v poslední době množí střety mezi návštěvníky a řidiči aut. Některým chodcům a cyklistům projíždějící auta vyloženě vadí a s řidičům buď úmyslně blokují cestu, nebo se s nimi hádají. Padají přitom i sprostá slova.

Bělský les je oblíbeným místem k relaxaci i sporování. Denně ho navštíví stovky lidí. Někteří z nich se ale nemohou smířit s tím, že jím sem tam projíždějí i auta a motorky. Vjezd jim povoluje dopravní značka cyklistická zóna s piktogramy těchto motorových vozidel.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Ovšem kromě obecných pravidel silničního provozu v této cyklistické zóně platí specifická pravidla. Tato specifická pravidla se týkají nejenom řidičů motorových vozidel, ale i samotných cyklistů. Pokud jde o řidiče silničních motorových vozidel, pak ti v této cyklistické zóně mohou jet rychlostí maximálně 30 km/hod, musí si počínat tak, aby projíždějící cyklisty neohrozili a v případě potřeby musí své vozidlo zastavit.”

Naopak cyklisté projíždějící řidiče nesmí omezovat a jsou povinni umožnit jim průjezd. Chodci by se měli v této cyklistické zóně pohybovat po levém okraji silnice.

Auta mohou bělským lesem projíždět pouze od Dakoty k lesní škole.

Anketa: návštěvníci Bělského lesa: “Ano, vadí, protože jezdí nepovolenou rychlostí a je to hnus, no. Neměli by tu jezdit.”
“Ne, proč by mi to mělo vadit, nevadí.”
“Docela ano, protože si myslím, že jsem tady v lese na procházce, na bruslích, na kole a tak si myslím, že by tady jezdit neměla.”
Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod Ostrava-Jih již několik let finančně podporuje proměnu bělského lesa na místo pro celou rodinu. Jsme rádi, že spousta našich obyvatel obvodu toto místo hojně navštěvuje. Jen poslední dobou trošku narážíme na problém, a to u vstupu do bělského lesa naproti restaurace Dakota, kde je dopravní značka, která umožňuje vjezd automobilům i motorkám, což většina lidí neví a dochází tady ke zbytečným střetům.”

Radnice proto žádá návštěvníky Bělského lesa, aby byli tolerantní a řidiče respektovali. Ti by zase měli jezdit opatrně a dodržovat povolenou rychlost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy