Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu Ostravy chystají hromadné očkování psů proti vzteklině. Uskuteční se v červnu

Na Jihu Ostravy začne hromadné očkování psů proti vzteklině. Jde o preventivní opatření proti zavlečení této nebezpečné nákazy na území obvodu. Očkovat se bude na třech místech obvodu od června.

V Ostravě-Jihu žije bezmála 6 tisíc pejskařů. Ti, co řádně platí poplatky za svého domácího mazlíčka, mají výhodu. Očkování proti vzteklině mají za zvýhodněnou cenu. A to v případě, že se zúčastní hromadného očkování.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Hromadné očkování psů proti vzteklině mohou využít všichni majitelé psů bydlící v našem městském obvodu Ostrava-Jih. Proběhne v prvním červnovém týdnu. Lidé, kteří si přijdou naočkovat pejska a současně jsou řádní plátci poplatků ze psa, tak budou mít očkování za 50 korun, ostatní si na místě pejska mohou nechat naočkovat, nicméně zaplatí cenu, kterou si určí tamní veterinář.”

Zatím není úplně jisté, zda se hromadné očkování kvůli opatřením spojených s pandemií koronaviru uskuteční.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě vyzýváme všechny zájemce, aby ještě krátce předtím sledovali náš facebook a náš web.”

K očkování je nutné vzít si sebou pouze očkovací průkaz psa. Zvířata musí být na vodítku a musí mít také náhubek. Na kterých místech se bude očkovat, to se dočtete na webu obvodu a také v Jižních listech. Co se týká venčení psů, tak platí určitá pravidla, za jejichž porušování hrozí pokuta až 10 tisíc korun. Volně mohou psi pobíhat mimo jiné v Agility parku na Dubině.

Agility park je momentálně otevřený do 5 odpoledne, od května tady ale budete moci trávit svůj čas se svými pejsky až do 8 večer.

K volnému pohybu psů slouží také tak zvané psí loučky, kterých je v obvodu celkem pět.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy