Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U ZŠ Provaznická v Hrabůvce je bezpečněji. Vznikly tady nové chodníky i parkovací místa

  • Ostrava-Jih,

Cesta do školy i ze školy je teď pro děti, které navštěvují Základní školu Provaznická v Hrabůvce, daleko bezpečnější. Příjezdová cesta prošla rekonstrukcí, v rámci které na ni vznikly i nové chodníky a parkoviště.

V blízkosti Základní školy Provaznická v Hrabůvce vznikaly nebezpečné situace. Před i po vyučování tady vládl naprostý chaos. Děti musely kličkovat mezi auty, protože ke škole vedla jen společná cesta pro auta i pěší. Teď nastala změna.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se v lokalitě u ZŠ Provaznická, kde jsme v letošním roce dokončili opravu cesty a vybudovali zde nová parkovací místa jednak pro bytový dům a pak především tady vpravo ode mě pro rodiče dětí, které tady chodí do školy. Protože ta dopravní situace tady byla poměrně komplikovaná, jak tady přiváželi rodiče děti, různě vstupovali do vozovky a přišlo nám to velice nebezpečné. Tak jsme zde vlastně zřídili 5 parkovacích míst na krátkodobé stání tak, aby rodiče přijeli, rozloučili se s děťátkem a poslali ho do školy. K tomu samozřejmě byly vybudované nové chodníky.”

Bezpečnost v blízkosti školy na Provaznické ulici zvyšují nejen nové chodníky ze zámkové dlažby, ale také zbrusu nové zábradlí kolem nich.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Celá tato investiční akce stála 5, 7 milionů korun. Probíhala od června, původně jsme plánovali dokončení již na podzim. Nicméně došlo k určitým problémům s technickou dokumentací, která byla zde pod námi v zemi a musely se provádět dodatečné práce, (((takže celá akce byla dokončena až letos v únoru.”
Anketa: návštěvníci ZŠ Provaznická: “Bezpečnost pro děti je důležitá. Je dobře, že tady vznikla ta parkovací místa, protože sám dávám dceru každé ráno do školky. Do školy, syna do školky a pomůže to k nějakému hladkému průběhu celého toho ranního procesu.”
“Je to lepší a nebude tu tolik nehod, že nás přejede auto. Teďka se už vůbec nebojím, že spadnu třeba pod auto, když tu jsou ty nové ploty. Je to pěkné.”

V jarních měsících se v této lokalitě počítá i s novou výsadbou a zpátky by se také mělo vrátit umělecké dílo, které je v současné době v depozitáři.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy