Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve školských zařízeních na jihu Ostravy probíhala o prázdninách řada investičních akcí

Ve školách a školkách v Ostravě-Jihu finišují stavební práce. Veškeré rekonstrukce probíhaly během letních prázdnin a skončit by měly v těchto dnech.

Ve školských zařízeních v Ostravě-Jihu panoval o letních prázdninách čilý stavební ruch. Radnice do jejich oprav každoročně investuje nemalé částky. Největší investiční akcí byla letos rekonstrukce školní kuchyně v ZŠ Lukášova Klegova, která si vyžádala 23 milionů korun.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Podobně byla zrekonstruovaná jídelna v MŠ Františka Formana. Tady je ten objem necelých 13 milionů korun. Nebyly to ale jen jídelny. Rekonstrukcí prošlo i sociální zařízení pro děti v MŠ Mjr. Nováka, nebo Mitušova 6 sociální zařízení, pro dospělé šatny. Měnily se jídelní výtahy.”

Ty prošly rekonstrukcí v ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

Antonín Bednář, vedoucí školní jídelny, ZŠ Dvorského: “Tady se díváme na dokončovací práce nového výtahu v naší jídelně. Starý výtah, ten už byl takový jako už skoro nefunkční, takže jsme tady nechali instalovat nový. Usnadní to práci i v tom, že nemusíme nosit zboží po schodech a sveze se to výtahem. Tady to máme čistě na přejímku zboží a ve školce to mají na rozvoz jídel do jednotlivých poschodí.”

V Mateřské škole U lesa pak během prázdnin vznikla nová přírodní učebna, kterou budou moci využívat i lidé z širokého okolí.

Zuzana Stachelová, zástupkyně ředitele pro předškolní výuku: “Cílem projektu bylo vybudovat na naší školní zahradě takový prostor, kde by se mohly děti vzdělávat na čerstvém vzduchu. Využít nová pískoviště i přírodní učebnu. S dětmi si připravujeme aktivity, práce s přírodním materiálem, s vodou, pískem. Rozvíjíme jejich enviromentální vzdělávání, jejich povědomí a také rozvíjíme jejich talentové dovednosti dětí. Máme proto nový dendrofon hudební, máme nové bludiště, pískové laboratoře, které jsou umístěny uprostřed pískovišť.”
Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Potom je to úprava podlahy, respektive úplně nová podlaha , rekonstrukce velká v ZŠ Kosmonautů 15. Rekonstrukce podlahy tělocvičny. Opravdu jsme se nezastavili během prázdnin a podle plánu se nám dařilo tyto akce realizovat.”

Zatímco řada investičních akcí je u konce, jiné teprve začnou. Například Mateřskou školu Rezkova, která byla loni zateplená a opravená zvenku a má i zrevitalizované přírodní zahrady, teď čeká 6 měsíční rekonstrukce veškerých vnitřních rozvodů.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail