Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba zažila Velkou žranici s Lukášem Hejlíkem. Na jídlo se stály fronty

Milovníci dobrého jídla a pití si přišli na své u kulturního domu Poklad na 1. ročníku akce Velká žranice s Lukášem Hejlíkem. Ten sice výjimečně nevařil, ale neodolal pokušení ochutnat místní speciality.

Jídlo lidé milují. Dokázala to akce Velká žranice s Lukášem Hejlíkem, která se uskutečnila v rámci Amfifestu v parku u kulturního domu Poklad. Přišlo tolik lidí, že se u stánků tvořily dlouhé fronty a prodalo se úplně vše.

Lukáš Hejlík, herec: “Vypadá to, že se z toho stal docela hezký gastrofestival. Přišlo tolik lidí, že doufám, že se z velké žranice nestane velký průser a dojde jídlo, ale tak uvidíme.”
Anketa: jeden z prodávajících: “Je to šílené, takže snažíme se to nějak stabilizovat. Máme tady chilimena, který baví frontu a uvidíme, za jak dlouho vyprodáme.”

Každopádně jídlo bylo vynikající a není divu. Připravovali ho vyhlášení kuchaři.

Lukáš Hejlík, herec: “Řekl bych, že tady jsou opravdu ikony a navíc jsou tady dvě výjimečné události. Za prvé Mutant fast food, což je asi jeden z nejlepších draků nejen na Ostravsku, ale v Česku. Slaví dneska 5 let existence a Kuba z Cury, což je restaurace víc jak lokální, protože je jen pár metrů odsud. Ne, že by slavil výročí, ale poprvé rozjel svůj vysněný projekt, který se jmenuje na káry. Takže tohle bylo to kari na káry, který jsem právě teď dojedl a myslím, že by se tomu mohl věnovat.”

Tereza Zgabajová: “Máme tady 4 stánky s občerstvením, další 3, 4 stánky s nápoji. Za mnou taky jde vidět, že máme taky basking stage. Pak tady máme Bobra z Raškovic, který dělá výborné klobásky a myslím, že si tady každý přijde na své.”
Anketa: návštěvníci Velké žranice: “Dali jsme si něco od Bobra, no a jako líbí se nám to tady. Přijeli jsme až z Rychvaldu.”
“Momentálně čekáme na burger, tak na to se moc těšíme.”
“Kari je super, musím říct, že mi moc chutnalo. Trošku převažovala limeta nad kari, ale jinak celkový dojem úplně parádní.”
“Já už jsem měl párek od Bobra a ten jejich kebab a musím říct, že to bylo opravdu výborný.”
“Vyzkoušel jsem čedar dog, co mají místní bobroty. Bylo to opravdu výborné.”

Součástí akce byla diskuse s Lukášem Hejlíkem o gastromapě, na které se návštěvníci mohli ptát na cokoli, co je napadne. Na závěr se pak promítal film Oui šéfe, ve kterém si zahrál hlavní roli Jean Reno a byl jak jinak než o jídle.

Letošní festival Amfifest posledního srpna ukončil koncert Jarka Nohavici. Pokud ale bude přát počasí, organizátoři slibují, že se ještě v září bude promítat, tak sleduje webové stránky dkpoklad.cz a dozvíte se víc.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy