Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě háčkují a pletou hračky pro neonatologii a charitativní Polanský běh

Sociální pracovnice porubské radnice už dva roky vyrábějí ponožky, hračky a chobotničky pro dětské oddělení a neonatologii ostravské fakultní nemocnice. Za dva až tři měsíce uháčkují až 600 párů ponožek a kolem dvou stovek chobotniček.

Nejprve malá akce, teď velká záliba. Hračky a ponožky pro děti, které se zotavují v ostravské fakultní nemocnici po večerech pletou a háčkují nejen sociální pracovnice. Do dobročinné akce se aktivně zapojují i seniorky z různých klubů.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Ostrava-Poruba:  "Jsou velmi šikovné a vyrábějí ponožky, chobotničky a všechno, co jde. Háčkujeme denně po večerech, o víkendech, věnují se tomu všichni, kdo můžou, kdo umí. Ti, co neumí, tak aspoň zdobí, nebo sbírají materiál. Vybíráme na to finance mezi sebou, takže se na tom podílí všichni. I ti, kteří fyzicky třeba neháčkují, nebo nepletou, tak všichni se do toho zapojí.”
Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: “Já si myslím osobně, že to je velmi hezké propojení vzájemných vztahů mezi sociálními pracovnicemi a seniory. Senioři vlastně se cítí potřební, cítí, že mohou ještě něco udělat a mají pocit takového naplnění a pocit štěstí.”

Hračky ale putují i do jiných zařízení.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Ostrava-Poruba: “Zároveň dostávají tyto hračky a potřeby děti třeba z městské nemocnice Ostrava z dětského oddělení, případně z rehabilitačního stacionáře, nebo ze speciální školy pro děti s postižením Diakonie.”

Dalším velkým úkolem je vyrobit háčkované, nebo pletené hračky jako ceny pro Polanský charitativní běh, který je určen na podporu neonatologie. Premiérou pro sociální pracovnice a seniorky byly loňské ovečky.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Ostrava-Poruba: “Loni jsme vyráběli 67 oveček pro všechny vítěze. Musím teda říct, že i naše kolegyně, která se umístila na stupni vítězů, tak přivezla ovečku domů a teď vyrábíme vlastně na další běh, který proběhne letos.”
Kamila Juříčková, spoluorganizátorka Polanského běhu: “V letošním roce pro nás připravily tvořilky z úřadu celé stádečko různých zvířátek a bude to směřované pro děti, které se umístí na stupních vítězů. Máme spoustu kategorií, samozřejmě začneme od těch dětských kategorií. Jsou tam tři kategorie chlapců a dívek a je to od nuly, takže běží i maminky s kočárky, nebo doprovází své sotva chodící děti.”

Pro zkušené běžce bude připravena trať na 10 km a pro začátečníky a pro ty, kdo běhají jen tak pro radost, pak trať na necelé 3 km. Letos se uskuteční už 5. ročník této charitativní akce a jejím cílem je především poděkování během.

Kamila Juříčková, spoluorganizátorka Polanského běhu: “Děkujeme ostravské neonatologii za to, že se stará o naše předčasně narozené děti, za jejich úžasnou péči a zároveň je to neoficiální setkání lékařů, sestřiček a dětí, o které se v prvních dnech a týdnech s láskou a něhou starali.”

Loni se díky polanskému běhu podařilo získat 100 tisíc korun. Peníze pomohly neonatologickému oddělení ostravské fakultní nemocnice a novorozeneckému oddělení městské nemocnice Fifejdy. Veškeré informace k letošnímu běhu najdete na webu www.polanskybeh.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy