Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě opět otevřeli Komunitní centrum Všichni spolu a vyzývají návštěvníky: neničte prvky v areálu

Po rozvolnění se v Porubě opět po delší době otevřela venkovní sportoviště. Mezi nimi i oblíbené Komunitní centrum Všichni spolu, které se ihned zaplnilo dětmi. Svůj volný čas jich tady tráví stovky denně.

Komunitní centrum Všichni spolu je opět v provozu. Spolu s ním se otevřely i zahrady center volného času. Umožnilo to rozvolnění vládních opatření spojených s pandemií koronaviru. Vnitřní prostory u těchto sportovišť jsou ale stále uzavřeny.

Anketa: návštěvníci Komunitního centra Všichni spolu: “Nám se tady líbí hodně, vlastně od chvíle, co to otevřeli, tak tady chodíme a bylo to takové smutné, když jsme kolem chodili na procházky, nebo na kolech a měli jsme tady naše velké hřiště zavřeno.”
“Přítelkyně tady byla už dvakrát, takže my to využíváme občas, tak jednou za dva, tři týdny. Nejradši asi skluzavku, tam budeme dneska asi celé odpoledne.”
“Baví nás tady prostě všechno, chodíme tady každý den, když je to otevřené.”
“Máme to tady rády a chodíme tady s BFF.”
“Líbí se nám to tady a jsme rády, že to tady znovu otevřeli po koronavirové době.
Třeba na lezecké stěně, nebo tam, kde jsou posilovací zóny. Hlavně na tyčkách.”
“Já tady rád chodím s kamarády. Hodně lezeme na lezeckou stěnu a skáčeme na trampolíně a když nejsme na tomto hřišti kvůli covidu, tak si většinou prostě zajezdíme na kole.”
Martin Tomášek, místostarosta MOv Ostrava-Poruba: “Jak vidíte, právě jsme otevřeli Komunitní centrum Všichni spolu a stejně tak i venkovní prostory center volného času. Byli bychom rádi, kdybychom je už nemuseli zavírat, v čemž nám můžete pomoci i vy, že nebudete ten areál ničit, že k němu budete ohleduplní a že budete dbát všech pokynů, které se na tento areál vztahují.”

Právě to, že návštěvníci často ničí některé prvky, je největším problémem, se kterým se v komunitním centru potýkají. Škody se pohybují v desítkách tisíc korun.

Martin Tomášek, místostarosta MOv Ostrava-Poruba: “Těch prvků, které byly poničené, byla celá řada. Od toho hradu dřevěného přes nafukovací trampolínu, přes ty prvky na workout, prostě jakoby zničit, zjistili jsme, že zjistit se dá úplně, úplně všechno.”
Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Nemyslíme si, že by šlo o nějaký cílený vandalismus, ale občas se může stát, že oni opravdu třeba vydrobí, nebo vydrolí ty haptické stěny, zničí třeba tím, že to užívají takovým způsobem, jak by to užívat neměli a proto bychom chtěli vyzvat dospělé i ty děti, aby si všímali toho, co se děje.”

V případě, že uvidíte, že tady někdo něco ničí, nebojte se a ihned na to upozorněte správce komunitního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy