Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci porubských škol pomáhají ostatním. Za své se dočkali ocenění

Centrum volného času na Vietnamské ulici zaplnili úspěšní žáci a studenti porubských základních a středních škol. Vedení radnice je ocenilo nejen za jejich výborné výsledky. Ale hlavně za to, že jsou aktivní a pomáhají ostatním..

VIDEO: TV Polar

Už 19 let vedení porubské radnice oceňuje aktivní žáky a studenty místních základních a středních škol, včetně těch, které nezřizuje. Poprvé se tak stalo v roce 2002. Letos si ocenění z Centra volného času na ulici Vietnamská odneslo 29 žáků.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Obvod se tím snaží motivovat aktivní studenty z různých škol. Za co je oceňujeme? To, že ty děti mají dobré studijní výsledky pro nás není tím nejpodstatnějším. Podstatné je to, že dělají něco pro své okolí, že jsou aktivní, že podporují občanskou společnost a nemyslí sami na sebe.”
Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já jsem moc ráda, že máme celou řadu velmi šikovných studentů a šikovných žáků. Já sama jsem hrdou absolventkou dvou porubských škol, ZŠ Ukrajinská a Gymnázia Wichterlova, kdysi to bylo ještě Českého exilu a vždycky na to s hrdostí vzpomínám a já věřím, že jednou na to takto úplně stejně budou vzpomínat i studenti, kteří třeba dneska byli oceněni.”

Za své činy žáci a studenti obdrželi nejen diplom na památku, ale také poukázku v hodnotě 500 korun na oblíbenou knihu.

Anketa: ocenění žáci a studenti a jejich učitelé: “Já jsem ráda, že budu oceněna, protože samozřejmě jsme úplně skvělé.”
“Tohle jsou naše žákyně, které nejenže měli 9 let výborné výsledky, ale navíc jsme je mohli využít na soutěže od angličtiny, fyziky, olympiády, které se týkaly sportu. Takže fakt široký záběr, který na ZŠ není úplně častý. Natož u holek.”
“Dostávám to asi za 4. místo v krajském kole matematické olympiády a pak za nějaké ty šachové turnaje a 62. jsem skončil na světovém kole astronomické olympiády, takže to bych považoval jako ten největší úspěch.”
“Jsem za to ráda a jsem tady vlastně za známky a za spolupráci na časopisu o bezpečném internetu.”
“Pomáhám vlastně seniorům v Domově důchodců v Hlučíně a snažím se s nimi být v kontaktu. Už sestra vlastně dostala za úkol být nějak s Domovem důchodců spojena. Měli napsat dopisy a být s nimi v kontaktu, tak jsem se do toho zapojila a začali jsme se tam s jednou paní vídat.”

My se přidáváme a gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy