Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí tenisté dojíždějí desítky kilometrů daleko. V zimě nemají kde trénovat

TJ Start Ostrava-Poruba vychovává mladé nadějné tenisty. V poslední době se oddílu podařilo rozšířit stávající tenisový areál o 3 nové antukové kurty a zrekonstruovat budovu s ubytovacími prostory. Co mu ale chybí, je tenisová hala, ve které by se dalo trénovat v zimě.

Mladí tenisté z TJ Start Ostrava-Poruba stále nemají v zimě kde trénovat. Dojíždět tak musejí desítky kilometrů do Přerova nebo Prostějova, nebo i za hranice do Polska. Slouží jim totiž jen nafukovací dvoukurtová hala, která jim ale zdaleka nestačí.

Petr Svoboda, předseda tenisového oddílu TJ Start Ostrava-Poruba: “V současné době máme asi 200 dětí od 4 do 20 let, takže ty tréninkové prostory potřebujeme. Naším cílem je, aby ty děti neodjížděly a měly u nás v tom areálu i tu pevnou halu a tím pádem můžeme nabídnout kompletní služby. Jelikož jsme nezisková organizace, takže se spoléháme na dotační tituly a čekáme na dotační titul Národní sportovní agentury, který je vypsaný na výstavbu sportovních hal , takže bychom v příštím roce chtěli podat žádost s podporou města a kraje.”

Projekt na tříkurtovou tenisovou halu s pevným povrchem už je hotový a klub doufá, že by do dvou, tří let hala mohla stát.

Petr Svoboda, předseda tenisového oddílu TJ Start Ostrava-Poruba: “V našem klubu je 8 trenérů, z toho je 6 profesionálních. Dva trenéři mají nejvyšší vzdělání, to znamená trenérskou třídu 1. třídy. V letošní sezóně máme přeborníka kraje v mladších žácích. Na MČR se dostal mezi posledních 8 a díky spolupráci s klubem v Přerově se účastnil i MČR družstev. Pak máme v kategorii například dorostu nadějné dorostenky, které se pohybují do 40. místa v republice.”

Jedna z hráček v kategorii dospělých se dokonce dostala na univerzitu v Americe.

Barbora Pokorná, TJ Start Ostrava-Poruba: “Budu reprezentovat univerzitu v Iowě a hrozně se na to těším a taky se těším na to, že se tady budu často vracet tady na naše kurty a co se týče mých vzorů, tak to je rozhodně Rafael Nadal, protože je to levák jako já a líbí se mi, jak dře, maká, jak se snaží a hrozně mě inspiruje a myslím si, že i díky tomu, jak k němu vzhlížím, tak jsem se hodně zlepšila, pomohl mi s moji hrou.”
Kristýna Damašková TJ Start Ostrava-Poruba: “Hraju tenis od svých 4 let, hrozně mě to baví a chtěla bych jednou jet na univerzitu do Ameriky a můj tenisový vzor ze Startu je Barča právě, která se dostala do té Ameriky a jinak z českých asi Petra Kvitová.”
Jiří Fiala, TJ Start Ostrava-Poruba: “Před dvěma týdny jsem vyhrál svůj první turnaj v dorostu, jsem spokojený. Pak jsem hrál další turnaj, to jsem nepostoupil, ale nevadí. Prostě hraju tenis rád, snažím se. Vzor Rafael Nadal, je to největší dříč podle mě, Vždycky mu fandím.”
Jiří Pelikán, trenér TJ Start Ostrava-Poruba: “Jsme zkušený tým trenérů, všechno tady funguje výborně. Máme antukovou halu a potřebovali bysme halu na tvrdém povrchu, aby se ten oddíl posunul jakoby nahoru.”

Tenisový areál v Pustkoveckém údolí slouží nejen mladým nadějným tenistům, ale v odpoledních hodinách ho může využívat i široká veřejnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy