Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svět fantazie z kostek představí v Ostravě nejrůznější modely z lega

Po dvouleté pauze se do Ostravy-Poruby vrací velká výstava výtvorů ze stavebnice Lego. Největší akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji nabídne přibližně 170 větších a stovky malých modelů.

Lego je stavebnice, kterou děti milují. A nejenom ony, vyhrají si s ní i dospělí. Podporuje kreativitu a fantazii a z jejich kostek se dá postavit skoro vše. Ty nejlepší výtvory českých „stavitelů“ mohou lidé vidět na výstavě Svět fantazie z kostek, která se uskuteční 9. a 10. dubna v Základní škole Dětská.

Martin Tomášek, místostarosta Ostravy-Poruby: "Je to největší akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji, která potěší snad všechny věkové skupiny. Pro návštěvníky jsme připravili spoustu nádherných modelů a věřím, že nejenom děti budou v pokušení si hrát a něco postavit. Na poslední ročník, který se uskutečnil v roce 2019, přišlo sedm a půl tisíce lidí. Takže je vidět, že lego táhne."

Na akci se představí téměř padesát vystavovatelů z celé České republiky. A ačkoli je stavebnice určena především dětem, většina stavitelů už je dospělá. Pouze sedmi z nich je méně než patnáct let a ten úplně nejmenší má teprve čtyři. Spolu se svým tatínkem představí asi metr velkou stavbu s názvem Dioráma City.

Martin Otipka, mluvčí Ostravy-Poruby: "Návštěvníci uvidí řadu statických i interaktivních modelů. Mezi nejatraktivnější asi bude patřit Kolejový ráj, který stejně jako kolejiště Zapadákov a další podobné exponáty nabídne plně funkční železnici. Milovníky robotů pobaví spolek Jedoboti s Robotickou zoo. Chybět nebude ani 3,5 metru vysoké ruské kolo nebo obří horská dráha. Domácí patrioty zase potěší model porubského Oblouku a k vidění bude i řada dalších známých i méně známých staveb."

Svět fantazie z kostek bude mít v sobotu otevřeno od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Vstup je za čtyřicet korun, rodina (dva dospělí a až tři děti) zaplatí stovku. Výstavu pořádá městský obvod Poruba a spolek kostky.org.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy