Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě otevřeli další workoutové hřiště. Tentokrát na Dělnické ulici

V Porubě otevřeli nové workoutové hřiště. A to v prostoru mezi Porubskou a Dělnickou ulicí, kde široko daleko žádné hřiště nebylo. Ne jeho realizaci porubské radici přispěl i ostravský magistrát.

Ostrava-Poruba otevřela další workoutové hřiště. Vzniklo na travnaté ploše za budovou městské policie na Dělnické ulici, kde dlouhodobě chybělo místo ke smysluplnému sportovnímu vyžití.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Je to prvek, který má umožnit dětem a mládeži sportovní vyžití. Obecně je v této oblasti míst, kde by se mohly děti a mládež, mladí, dospělí vysilově realizovat velice málo, takže doufáme, že to přitáhne jejich pozornost a že budou mít toto místo rádi, že se k němu budou dobře chovat a že jim to rozvine určité možnosti jejich i vyžití.”
Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My se snažíme samozřejmě dlouhodobě podporovat sportovní aktivity v rámci Poruby, o čemž svědčí i počet hřišť, které máme v rámci celé Poruby Snažíme se vytipovávat tam, kde hřiště chybí, nebo na podnět občanů. Tady konkrétně na ulici Dělnické bylo vybudováno další workoutové hřiště, což je zejména pro ty větší děti a dorost. Jak vidíte sami, tak je velice využívané jako ostatně další workoutové hřiště, které máme v Porubě.”

Na workoutovém hřišti se dá dělat téměř vše. Dobré je zejména na posilování s vlastní vahou.

Ivan Božoň, WOclub: “Za mě nejlepší cviky jsou například průtahy na hrazdě, nebo třeba dipy, tady na těch tyčkách můžete dělat třeba kliky a různé provedení cviků ať už u kliků nebo u dřepů. I ty přítahy tam se dají dělat různými způsoby. Takže jakékoliv cvičení s váhou je tady na to úplně super.”
Matěj Tkáč, WOclub: “Trénuju už dva roky cca, teď to budou dva roky o letních prázdninách. e to efektivní cvičení, je to rozhodně v nějakých ohledech zdravější než posilování s těžkýma váhama a v jiných zase i nebezpečnější, takže je to takové dvousečné.”

Důležité je dávat si pozor na správné provedení cviků. Začátečníkům pak hodně pomáhají expandery, které snižují váhu těla.

Anketa: návštěvníci hřiště: “Chodím tady každý den. V 5 ráno tady přijdu a začnu cvičit, když tu není hodně lidí. Když tu je hodně lidí, tak tu radši nejdu a jdu cvičit domů nebo do posilovny někde. Ale jsem rád, že město Ostrava nám postavilo tento workout a prostě mě to těší. Jsem za to vděčný a jsem rád, že nám pomáhají.”
“Baví mě cvičit a dělat parkour, ale baví mě prostě skákat a jsem rád, že to tady prostě postavili.”

Veškerá hřiště, která v Porubě jsou, nově najdete i v mapě hřišť, kterou si můžete stáhnout v klasické podobě a umístěna je také na Google mapách.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Kde teda uvidíte, že jsou rovnoměrně, dá se říct, rozeseta po celé Porubě. Akorát zde na ulici Dělnické takové hřiště chybělo široko daleko a proto bylo vhodné ho tady nově nainstalovat.”

Nejde jen o dětská hřiště. Zájemci v mapě najdou i sportoviště a zahrady mateřských škol, které jsou otevřené pro veřejnost. Vyznačeny v ní jsou také venkovní posilovny, skatepark nebo místo pro discgolf.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy