Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charitativní punč na Alšově náměstí. Porubané dobrovolnou částkou přispívali na Tomáška

Vánoční trhy na Alšově náměstí mají i charitativní podtext. Jejich součástí se i letos stala sbírka Srdce pro Porubu. Za dobrovolnou částku se podával punč a rozdávaly lístky na vánoční vláček.

Na Alšově náměstí se rozléval charitativní punč do sbírky Srdce pro Porubu. Lidé tak mohli přispívat na 6 letého Matýska, který trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Punč je sice nealko, celá řada lidí se nás ptá na alko, ale my raději rozléváme takovou dětskou verzi. Ale je výborný punč, máme dobré zpětné vazby. Je sice dobrovolný příspěvek, kolik kdo chce dát do kasičky. Vybíráme na dalšího chlapce na sbírku Srdce pro Porubu. Věřím, že to budeme mít rychle vybráno, protože vždycky kolem Vánoc je větší množství akcí a lidé jsou i více solidárnější, více přispívají a my z toho máme velkou radost.”

Na akci Punč se starostkou si radnice nechala navařit 100 litrů punče a napéct 500 perníčků ve tvaru srdíček.

Anketa: návštěvníci vánočních trhů : “Atmosféra je tady skvělá, punč je výborný a úplně tady jde cítit to kouzlo Vánoc.”
“Líbí se nám tady, nepořídili jsme tady nic a punč teprve budeme ochutnávat.”))))
“Punč je opravdu výborný, paní starostka velice milá a přivedla mě sem kamarádka, která tady pracuje, takže jsem hrozně ráda, že jsem mohla do Ostravy přijet, protože nejsem tady, ale jsem zdaleka, takže jsem strašně ráda. Užívám si to, moc děkuju.”))))
“Výborný punč, moc se nám tady líbí, je tady krásná atmosféra, děkujem.”

Okolo Alšova náměstí a Hlavní třídy jezdil i charitativní vláček. Nechyběl ani výpravčí, který cvakal klasické jízdenky, což se líbilo hlavně dětem.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “My tady dneska máme vlastně poprvé na Hlavní třídě Matýskův vánoční expres.((( Je to vláček, který jezdí z Alšova náměstí kolem kruhového objezdu zpět. Zájem je obrovský především mezi dětmi, které si to užívají, ale jezdí samozřejmě i dospělí, takže jsme rádi, že takto můžeme lidem před Vánocemi zpříjemnit atmosféru a dát takový netradiční zážitek.”

Předvánoční atmosféru umocnil i doprovodný program. Připravena byla light show, koncert Kateřiny Marie Tiché a zazněly i koledy.

Frída Guňková, studentka Wichterlova gymnázia: “Některé koledy už jsme nacvičovali i minulý rok. Zazpíváme hlavně ty nejznámější například Nesem vám noviny, nebo Půjdem spolu do Betléma. Zazní taky Byla cesta ušlapaná, což vlastně bude na dva hlasy, nebo na tři. Ale jsme všichni nemocní.”

Na Matýska můžete přispívat i pomocí transparentního účtu sbírky, který vidíte na obrazovce, nebo můžete využít pokladničku v informačním centru na Hlavní třídě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy