Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Starý vlk v penzi" se potkal s dravým mládím

  • Ostrava,

Richard Konkolski je legendární mořeplavec, který během své kariéry vytvořil řadu světových rekordů. Je však mnohem známější ve světě než v České republice. To by chtěl změnit Nadační fond Historie dobrodružství.

„Česko má řadu výrazných osobností cestování, na které se pomalu zapomíná. My si ale myslíme, že na některé by se zapomínat nemělo. A to je případ třeba Richarda Konkolského,“ vysvětlil Marek Hýža z Nadačního fondu Historie dobrodružství.

Richard Konkolski šířil slávu českého jachtingu po celém světě. V ostravském Vesmíru proto dostal možnost setkat se s českými fanoušky a svou kariéru jim ve dvojici s mladým jachtařem Martinem Dolečkem prezentovat. „Bude to zajímavé setkání starého šedého vlka v penzi s dravým mládím,“ smál se legendární mořeplavec Richard Konkolski.

Martin Doleček také obeplul svět v sóloplavbě, stejně jako jeho vzor Konkolski. „S Richardem se známe, byl pro mě velkým vzorem. A skutečnost, že jsem dokázal to, co on, je pro mě splněným snem,“ přiznal Martin Doleček.

Dalšími legendami v projektu Historie dobrodružství jsou například cyklista Vítězslav Dostál nebo kosmonaut Vladimír Remek.

Nahlásit chybu
Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail