"Starý vlk v penzi" se potkal s dravým mládím

  • 8:47,
  • Ostrava ,

Richard Konkolski je legendární mořeplavec, který během své kariéry vytvořil řadu světových rekordů. Je však mnohem známější ve světě než v České republice. To by chtěl změnit Nadační fond Historie dobrodružství.

„Česko má řadu výrazných osobností cestování, na které se pomalu zapomíná. My si ale myslíme, že na některé by se zapomínat nemělo. A to je případ třeba Richarda Konkolského,“ vysvětlil Marek Hýža z Nadačního fondu Historie dobrodružství.

Richard Konkolski šířil slávu českého jachtingu po celém světě. V ostravském Vesmíru proto dostal možnost setkat se s českými fanoušky a svou kariéru jim ve dvojici s mladým jachtařem Martinem Dolečkem prezentovat. „Bude to zajímavé setkání starého šedého vlka v penzi s dravým mládím,“ smál se legendární mořeplavec Richard Konkolski.

Martin Doleček také obeplul svět v sóloplavbě, stejně jako jeho vzor Konkolski. „S Richardem se známe, byl pro mě velkým vzorem. A skutečnost, že jsem dokázal to, co on, je pro mě splněným snem,“ přiznal Martin Doleček.

Dalšími legendami v projektu Historie dobrodružství jsou například cyklista Vítězslav Dostál nebo kosmonaut Vladimír Remek.
Jídla Světla / beseda s autorkou knihy Jolanou Janišovou

20.02. 16:00
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Literární čtvrtek / Protimluvná osmnáctka

20.02. 17:00
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Škola žárlivých/ premiéra opery

20.02. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Diecézní charita ostravsko-opavská, Poradenské a informační centrum
Ostrava
od 23 500 Kč/měsíc

Detail

ENVIRMINE-ENERGO, a.s.
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Koupelny JaS, s.r.o.
Ostrava
od 18 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků