Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Každý šestý jel v noci bez lístku. Asistenti přepravy a ostravští strážníci kontrolovali MHD

  • Ostrava,

1 626 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 263 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 21. října na sobotu 22. října 2022. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v centru Ostravy.

Kontrolní akce od večerních 20 hod. do 3 hod. rána se zúčastnilo 10 asistentů přepravy a 6 strážníků, rozdělených do tří skupin. Noční bezpečnostní akce probíhala v úseku zastávek Křižíkova – Karolina.

Martin Alexandr Kopec, asistent přepravy DPO: "Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu. U devíti cestujících šlo o vyloučení pod vlivem alkoholu. V řadě případů jsme cestujícím umožnili nákup jízdného přímo ve voze."
Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Z našich průzkumů dlouhodobě vyplývá, že asistenti přepravy DPO jsou cestujícími vnímáni jako symbol bezpečí. Chceme, aby je v našich tyrkysových vozech vídali co nejčastěji, a proto budeme v akcích rozhodně ještě pokračovat. Můžu prozradit, že v listopadu máme v plánu dokonce akci v rozšířené podobně provádět více dní za sebou."

V DPO aktuálně zaměstnává více než čtyři desítky asistentů přepravy. Pocit bezpečí zvyšují v ostravské MHD už pět let. Jejich práci oceňují pozitivně i sami cestující. Pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a maminkám s kočárky, poskytují informace pro cestování v MHD ve spojích DPO a zároveň ve spolupráci s MPO dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail