Reklama

První nekomerční farmářské trhy v Ostravě doplní Restaurant Day

  • 9. listopadu 2018,
  • 6:10

Letos poprvé Restaurant Day doplní pilotní spuštění projektu Trhy, co se hledají. Trhy co se hledají je první nekomerční projekt farmářských trhů v Ostravě, který by se měl v budoucnu s podporou radnice konat v centru Ostravy pravidelně.

Reklama

Organizátorky Michaela Halfarová a Jitřenka Navrátilová doufají, že tímto jejich počinem podpoří lokální farmáře a tím zajistí konstantní přísun čerstvých a kvalitních surovin pro obyvatele Ostravy. V neposlední řadě, by tyto trhy měly vrátit zpět život do centra města.

„Na našich nekomerčních trzích nenajdete velké značky, cílem je podpořit a prezentovat hlavně lokální farmáře a malé či začínající firmy. Věříme, že maloprodukce je mnohem kvalitnější, než ta masová. Jsme moc rády, že na prvních trzích můžeme přivítat opravdu poklady z řad prodejců. Můžete se těšit například na úžasnou paní Alenu Melišovou, která je další Češkou co se může pyšnit stříbrnou medailí za svou marmeládu v prestižní světové soutěži World's Original Marmalade Awards Dalemain Cumbrie, také na Pana Klinkovského, který s jeho lipovým medem získal v letošním roce zlatou medaili v soutěži Český med. Dále si návštevníci budou moci zakoupit zeleninu z Ekostatku Vorličí, čeká na ně úžasný kváskový chléb z Tutta, jerky neboli sušené maso z Usuš to a kozí a ovčí výrobky z Bon Lait. Další bych už nechtěla prozrazovat, protože je postupně odhalujeme na našich sociálních sítích. Jsem pyšná na to, že všichni výše jmenovaní jsou z našeho kraje. To je pro nás nejvíc,“ říká Michaela Halfarová.

Pokud se zajímáte o kvalitu surovin a uvítali byste opravdové farmářské trhy v centru města, přijďte se 17.11. 2018 podívat do Trojhalí Karolina a tím podpořit vznik Trhů, co se hledají, akce začíná od 11 hod.Pane Bůh, tady Anna. Čtení s B. Hrzánovou a A. Langerovou

17.02. 19:00 - 24.01. 12:26
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 24.01. 12:26
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 24.01. 12:26
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Simona Mikesková
Frýdek-Místek
od 140 Kč

Detail

CHRISTEYNS s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

Ing. Tomáš Gřešek
Opava
od 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu