První nekomerční farmářské trhy v Ostravě doplní Restaurant Day

  • 9. listopadu 2018,
  • 6:10

Letos poprvé Restaurant Day doplní pilotní spuštění projektu Trhy, co se hledají. Trhy co se hledají je první nekomerční projekt farmářských trhů v Ostravě, který by se měl v budoucnu s podporou radnice konat v centru Ostravy pravidelně.

Reklama

Organizátorky Michaela Halfarová a Jitřenka Navrátilová doufají, že tímto jejich počinem podpoří lokální farmáře a tím zajistí konstantní přísun čerstvých a kvalitních surovin pro obyvatele Ostravy. V neposlední řadě, by tyto trhy měly vrátit zpět život do centra města.

„Na našich nekomerčních trzích nenajdete velké značky, cílem je podpořit a prezentovat hlavně lokální farmáře a malé či začínající firmy. Věříme, že maloprodukce je mnohem kvalitnější, než ta masová. Jsme moc rády, že na prvních trzích můžeme přivítat opravdu poklady z řad prodejců. Můžete se těšit například na úžasnou paní Alenu Melišovou, která je další Češkou co se může pyšnit stříbrnou medailí za svou marmeládu v prestižní světové soutěži World's Original Marmalade Awards Dalemain Cumbrie, také na Pana Klinkovského, který s jeho lipovým medem získal v letošním roce zlatou medaili v soutěži Český med. Dále si návštevníci budou moci zakoupit zeleninu z Ekostatku Vorličí, čeká na ně úžasný kváskový chléb z Tutta, jerky neboli sušené maso z Usuš to a kozí a ovčí výrobky z Bon Lait. Další bych už nechtěla prozrazovat, protože je postupně odhalujeme na našich sociálních sítích. Jsem pyšná na to, že všichni výše jmenovaní jsou z našeho kraje. To je pro nás nejvíc,“ říká Michaela Halfarová.

Pokud se zajímáte o kvalitu surovin a uvítali byste opravdové farmářské trhy v centru města, přijďte se 17.11. 2018 podívat do Trojhalí Karolina a tím podpořit vznik Trhů, co se hledají, akce začíná od 11 hod.Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 13.11. 21:46
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

Dokument Bufo Alvarius o nejsilnějším přírodním psychedeliku

15.11. 19:00 - 13.11. 21:46
Nový Jičín, Bývalé Kino Tatra, Studénka

Vánoční jarmark a Den otevřených dveří v Ondrášku

30.11. 10:00 - 13.11. 21:46
Ostrava, Mobilní hospic Ondrášek, Ostrava

Daniel Badura
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 36 000 Kč

Detail

Rotto, spol. s r.o.
Karviná
od 12 800 Kč

Detail

VÍTKOVICE MECHANIKA a.s.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu