První nekomerční farmářské trhy v Ostravě doplní Restaurant Day

  • 9. listopadu 2018,
  • 6:10

Letos poprvé Restaurant Day doplní pilotní spuštění projektu Trhy, co se hledají. Trhy co se hledají je první nekomerční projekt farmářských trhů v Ostravě, který by se měl v budoucnu s podporou radnice konat v centru Ostravy pravidelně.

Reklama

Organizátorky Michaela Halfarová a Jitřenka Navrátilová doufají, že tímto jejich počinem podpoří lokální farmáře a tím zajistí konstantní přísun čerstvých a kvalitních surovin pro obyvatele Ostravy. V neposlední řadě, by tyto trhy měly vrátit zpět život do centra města.

„Na našich nekomerčních trzích nenajdete velké značky, cílem je podpořit a prezentovat hlavně lokální farmáře a malé či začínající firmy. Věříme, že maloprodukce je mnohem kvalitnější, než ta masová. Jsme moc rády, že na prvních trzích můžeme přivítat opravdu poklady z řad prodejců. Můžete se těšit například na úžasnou paní Alenu Melišovou, která je další Češkou co se může pyšnit stříbrnou medailí za svou marmeládu v prestižní světové soutěži World's Original Marmalade Awards Dalemain Cumbrie, také na Pana Klinkovského, který s jeho lipovým medem získal v letošním roce zlatou medaili v soutěži Český med. Dále si návštevníci budou moci zakoupit zeleninu z Ekostatku Vorličí, čeká na ně úžasný kváskový chléb z Tutta, jerky neboli sušené maso z Usuš to a kozí a ovčí výrobky z Bon Lait. Další bych už nechtěla prozrazovat, protože je postupně odhalujeme na našich sociálních sítích. Jsem pyšná na to, že všichni výše jmenovaní jsou z našeho kraje. To je pro nás nejvíc,“ říká Michaela Halfarová.

Pokud se zajímáte o kvalitu surovin a uvítali byste opravdové farmářské trhy v centru města, přijďte se 17.11. 2018 podívat do Trojhalí Karolina a tím podpořit vznik Trhů, co se hledají, akce začíná od 11 hod.Jaroslav Svěcený a Václav Mácha / koncert

18.05. 19:00 - 20.04. 2:55
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Charita Frýdek - Místek
Frýdek-Místek
od 24 500 Kč do 25 500 Kč

Detail

Petr Fryc - FRYPET
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o.
Nový Jičín
od 110 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu