Reklama

Divadlo loutek přerušilo do konce února provoz na hlavní scéně

  • 10. ledna 2019,
  • 17:38

V Divadle loutek Ostrava došlo v pondělí k havarijní situaci. Do prostoru jeviště i hlediště na hlavní scéně zatéká voda. Příčinou je především kondenzace par v rozvodech vzduchotechniky, další příčinou může být stávající skladba střechy. Provoz na hlavní scéně je nejméně do konce února přerušen. Diváci mohou vstupenky na zrušená představení vrátit, případně si vybrat náhradní termín, či jiný titul.

Reklama

Hlavní scéna Divadla loutek Ostrava je až do konce února uzavřená, do jejího prostoru totiž zatéká. Voda se do sálu dostává střechou provaziště. Příčinou je kromě stávající skladby střechy především kondenzace par v systému rozvodů vzduchotechniky. Kvůli bezpečnosti diváků i zaměstnanců divadla a kvůli zabezpečení divadelních technologií před poškozením vodou a vlhkostí byl zrušen veškerý provoz v sále.

Diváci, kteří si již zakoupili vstupenky na lednová představení na hlavní scéně, si mohou na pokladně divadla nechat vrátit peníze, případně vstupenky vyměnit za jiný titul či termín, a to nejpozději do konce roku 2019. Při výměně si mohou vybírat z nasazených představení na alternativní scéně, kde zůstal provoz nepřerušen, a po obnovení provozu i z programu na hlavní scéně.

V divadle aktuálně probíhá plánovaná rekonstrukce hlavní budovy, jejímž investorem je zřizovatel divadla, tedy statutární město Ostrava. Rekonstrukce zahrnuje výměnu oken, zateplení, novou fasádu a počítala také s rekonstrukcí a zateplením střech. Nyní se musí prioritně vyměnit vzduchotechnika, provést její izolace a následně opravit střecha nad provazištěm.Federer - Nadal. Autorské divadlo s M. Taclíkem a J. Prachařem

30.01. 19:00 - 23.01. 12:43
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 23.01. 12:43
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou kapelou

07.03. 19:00 - 23.01. 12:43
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Libor Václavík - LIBROS
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

TOP School s.r.o.
Frýdek-Místek
od 150 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu