Reklama

Ekologický tip nejen pro chataře a zahrádkáře

  • 23. ledna 2019,
  • 18:03

Často a rádi pracujete na chatě, či zahradě a ocenili byste možnost venkovní sprchy? Pokud preferujete ekologicky udržitelnou volbu před běžnou sprchou, tohle je pro vás to pravé.

Reklama

Samotné tělo sprchy funguje jako velký zásobník vody. Vlivem slunečních paprsků se ohřívá voda v nádobě nebo v rozvodech vody. Sprcha tedy funguje stejně jako klasická sprcha doma, ale navíc využívá solární ohřev vody.

Využití nejen pro chataře a zahrádkáře
Solární sprcha je ideálním řešením pro všechny, kdo rádi používají sprchu venku, a to nejen na chalupě. Hlavní funkcí je samozřejmě osprchování teplou vodou třeba po náročnější práci na zahradě. Ale příjemné je i její využití jako studené osvěžení v letních měsících. Ideální je také sprchování před nebo po vykoupání v bazénu, aniž byste plýtvali další energie.

Hygienické řešení
Co se týká koupání, je solární sprcha skvělým řešením správné hygieny. Sprchovat se před i po koupání v bazénu by mělo být samozřejmostí, protože se tím dovnitř dostane daleko méně bakterií a mechanických nečistot. To také snižuje náročnost péče o bazén i spotřebu bazénové chemie.

Bonusy nejen pro kutily a rekreanty
Hlavice často obsahují nastavitelné masážní proudy pro snadno dosažitelný relax a uvolnění. To ocení každý po dlouhé a úmorné práci na zahrádce. Některé sprchy mají i své oddělené koutky na umývání nohou. Je to ideální způsob, kde si umýt zablácené boty, nebo unavené nohy a neušpinit tak celou sprchu. Velkou výhodou je také to, že ji lze napojit i na zahradní hadici, čímž se dá využít další zdroj vody, třeba pro zalití záhonku v blízkosti sprchy.

Jednoduchost a úspornost
Jedná se o ekologicky udržitelný model nejen pro všechny, kdo chtějí šetřit životní prostředí i finance. Díky solární funkci ušetříte finance za provozní náklady, které jsou v tomto případě nulové. Sprchu jednoduše přenesete na slunné místo, a buď ji jen tak položíte nebo ji ukotvíte napevno.

Solární sprchy mají v současné době atraktivní moderní vzhled, jednoduché provedení a ovládání a jsou především spolehlivé a levné co se týká provozu.Deadtown / Divadlo bratří Formanů

29.09. 19:00 - 18.08. 9:37
Ostrava, Speciální divadelní stan, Výstaviště Černá louka, Ostrava

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 18.08. 9:37
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Jaromír Nohavica v Amfi / přidaný koncert

26.08. 20:00 - 18.08. 9:37
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

Jindřich Halfar
Opava
od 27 500 Kč

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

POLCARBO spol. s r.o.
Karviná
od 22 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu