RBP je připravena hradit občanům ze Šluknovského výběžku náhradní zdravotní péči v sousedním Německu

  • 16. července 2019,
  • 10:03

Reagovala tak na dlouhodobě zhoršenou dostupnost zdravotní péče v této oblasti, která je navíc umocněna ztrátovým hospodařením lužické nemocnice s poliklinikou v Rumburku. Ta nemá prostředky na další provoz a hrozí jí insolvence.

 „Zdravotní pojišťovna RBP je operativně připravena zajistit svým pojištěncům z této oblasti náhradní zdravotní péči včetně nemocniční v rámci přeshraniční spolupráce v sousedním Německu. RBP má v tomto kontextu dlouhodobé zkušenosti se zajišťováním dostupnosti zdravotních služeb v příhraničních oblastech Česka a Slovenska nebo Česka a Polska. Proto věříme, že tuto službu mohou využít i naši pojištěnci v pohraničí s Německem,“ uvedl výkonný ředitel RBP Antonín Klimša. 

Pojišťovna všem svým pojištěncům, bydlícím ve Šluknovském výběžku, zašle příslušný evropský formulář, který je možné předložit v německém zdravotnickém zařízení. Klienti RBP mají zároveň k dispozici i nonstop bezplatnou asistenční linku 800 213 213, na které jim budou poskytnuty všechny potřebné informace.

„Obyvatelé za krizovou situaci ve Šluknovském výběžku nemohou. Rozhodně ale mají nárok na kvalitní a dostupnou péči. Proto jim nabízíme naše alternativní řešení – ošetření v nedalekém Německu. Řešení jsme projednali i se starosty okolních měst a obcí a z jejich prvních reakcí lze usuzovat, že nabídku RBP přivítali,“ dodal Klimša.  

Mohu potvrdit, že nás zástupci této zdravotní pojišťovny kontaktovali jako první a zatím jediní a navrhli nám, že pro naše občany neprodleně zajistí profinancování v současnosti kriticky dostupné zdravotní péče v nemocničních zařízeních u našich německých sousedů. Takovou nabídku s ohledem na stávající kritickou situaci nelze než přivítat,“ uvedl v reakci Jan Kolář, předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska a starosta Krásné Lípy.

Zdravotní pojišťovna RBP má bezmála 430 tisíc klientů, část z nich tvoří i pojištěnci v Ústeckém kraji. V současné době jsou v kraji 2 pobočky – v Mostě a Chomutově. Nově bude k dispozici detašované pracoviště RBP přímo ve Šluknově. 

Ivo Čelechovský

tiskový mluvčí

RBP, zdravotní pojišťovnyKarel je náš / vzpomínková večer na Karla Gotta

21.12. 19:00 - 12.12. 0:25
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Freddie – concert show

04.03. 19:00 - 12.12. 0:25
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

Zítra 9:00 - 12.12. 0:25
Ostrava, Velký svět techniky, Dolní Vítkovice

LENTHAI - thajské masáže s.r.o.
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

MARLENKA international s.r.o.
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků